Náměty na aktivity - pro všechny aktivitáře

Dan J.

Strojvedoucí
JJ, to je jasná věc a je to tam i psané, takže sjř. nebude problém, ten samozřejmě mám, ale jako co to jelo z Břeclavi, v sjř. zvláštních vlaků jsem jej nenašel. Takže to jelo asi jako násled něčeho, nebo ne?
 

Pepa z Nuslí

Průvodčí
@poison Venco, já mám rozdělaný Metropol právě přes HK a to už jsem začal tvořit před pěti lety a furt se nemůžu dokopat k tomu, abych to dokončil.
 

Bendík

Provozní technik
Dane, rád jsem inspiroval. Jen mne mrzí, že ve Tvém případě je mi to na prd. OR zatím neholduji a chápu, že v MsTS to asi už dělat nechceš.... či snad ano?:rolleyes:
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, v OR, v MSTS jsem nedávno otevřel rozdělanou aktivitu k projetí a po 4 pádu během pár minut jsem ji zase vypnul, bohužel s potěchou z jízdy se to fakt nedá srovnat a o vychytávkách nemluvě. Tím zde nechci opět rozpoutávat debatu MSTS versus OR, jen prostě pro MSTS už netvořím, hlavně z důvodů pádu simu na mém PC.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Dane, jen pozor na to, že z Bohumína to jelo jako 4x Bdmtee na zadku Varsovie
Tak sjř. Varsovie samozřejmě mám, ale nemá někdo pokračování z Břeclavi do Brna už pro Ex 10956? Ač je v sjř. zvláštních vlaků, kdejaký parní vlak (bohudík za to), Kiss Expres tam není.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Malá ukázka začátku aktivity Kiss Expresu, posun v Bohumíně, bez dynamického počasí a vozů ve stanici:
 

Dan J.

Strojvedoucí
Takže video výš velmi hrubý nástřel, Ex 131 nakonec přijíždí na kolej vedle ČD 380 a posun odstupuje od IC co stojí namísto kde je na videu 131čka. :)
 

dem

Strojvedoucí
Spoznávam svoje amatérske vozne MÁV... :) Dane na návesť 40/výstraha ako posun nemôžeš ísť......Neviem či je to obmedzenie tej trate v sim, alebo to je len nedopatrením. Mal by tam byť posun dovolený.


p.s: k tomu húpaniu už len toľko, že keby messer takto pendloval, tak ho hneď v najbližšej stanici vyradím s vlaku ako neschopné HDV :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Bohužel mne OR nepustí do kolejí, kde odjíždí polský Taurus na bílou, musel jsem udělat kompromis. Jinak jsem vždy zůstal na stůj. Jinak je pravda, že vozy poskakují docela dost, spíš mně to připomíná jízdy strou tramvají, chtělo by to v OR trochu ubrat. Ale paráda, když se vozy v soupravě hýbou a nejsou přibité ke kolejím jako v MSTS. Snad to vývojáři ještě vychytají. Všeho moc škodí a některé věci jsou holt přehnané.
 

dem

Strojvedoucí
Dane , ale ja mám pocit že to máš zapnuté na vyššiu úroveň ako základnú.....Ono máš tri stupne toho húpania......Okrem prvého je všetko ostatné kaskadérstvo.....Mne to na tom prvom toľko neskáče a pri malých rýchlostiach to vôbec nič nerobí.....
 

Dan J.

Strojvedoucí
Vůbec netuším, kde se to nastavuje, kouknu na to. :)
EDIT:
Našel jsem tam jen toto:
nastavení OR.jpg
Je to ono? Já měl za to, že zde jde pouze o náklon vlaku.
 

dem

Strojvedoucí
To nie je ono. Teraz neviem ktorou klávesou sa to zapína lebo OR som už nemal zapnuté dávno.....Ale je to asi V a máš to potom v menu v ľavom hornom rohu aj napísané aký level máš......A stopro nemáš jednotku, ktorá sa ešte dá.

Je to ctrl+V a dole sa ti to ukáže ako správa koľko máš zapnuté
 

RadstaR

Cestující
To neni ono. Prevyseni kolejnic v oblouku = Naklon koleje/vlaku do zatacky. Docela to blbne u ceskych trati (graficky), takze je fajn mit Uroven 0
 

Dan J.

Strojvedoucí
e to ctrl+V a dole sa ti to ukáže ako správa koľko máš zapnuté
Ahoj Dem.
Díky, ano Ctrl + V, měl jsem tam hodnotu 2 (omylem, asi jsem vypínal LVZ a překlikl jsem se na klávesnici).
Docela to blbne u ceskych trati (graficky), takze je fajn mit Uroven 0
Ahoj RadstaR.
Blbne, hlavně třeba na Ztracené Old, tam se nezobrazují celé náspy, už se to tu řešilo, tam používám hodnotu 0, na všech ostatních tratích hodnotu 2, tam se maximálné zatravňují koleje, ale ten náklon vlaku je v aktivitě spestření, tak holt se musí něco oželet. :)
 
Nahoře