Lokomotivy ve filmu

#41
Zbyněk Šemora napsal:
Nebo projel Hurvínek, pak pohled do interiéru a byli jsme v moderní koženkové Baice.
Něco podobného bylo v Arabele, jak tam byly ty 2děti (jména si už nepamatuji) na létajícím kufru, vletěly do 810, zevnitřku tam ale bylo kupé, asi u vozu B
 

Pikku

Vlakvedoucí
#43
Teď jsem shlédl film "Kolja" a v něm je několik záběrů na všudepřítomnou řadu 810. Na tom by nebylo vcelku nic zvláštního, až na to, že se ve scéně s trabantem na přejezdu (scéna se má odehrávat v roce 1989) mihne kufr s obrovským logem ČD na boku :D V českém westernu "Je třeba zabít Sekala" přijede hrdina do vesnice parním vlakem vedeným zřejmě řadou 433.0. A hodně zajímavou roli má ve filmu "Knoflíkáři" lokomotiva řady 749 :rolleyes:
 

Martens

Strojvedoucí
#50
Jacek napsal:
122 030-0 napsal:
Co pak je to za vojaka tam jede langmajer v 810 pokud si to dobre pamatuji.
To je jak te "chytrý" průvodčí neumí otevřít dveře WC čtyřhranem, že? :idea:
Trošku úlet, ale kdopak nezná večerníček...Pohádky o mašinkách a společnost Zababov s nejvyšším konstruktérem panem Zababou? :)
 

Jacek

Průvodčí
#53
Vrbam napsal:
Tankový prapor odjezd do civilu v M262.0
Mimochodem ty M 262 měly asi na přání filmařů přetřený žlutý pruh červenou barvou. Asi aby to vypadalo jako M 131. Na přání jiného "odborníka na historii" byla třeba 354.1217 v nějakém novém filmu opatřena jakousi nevkusnou bání na komíně, atd.

A mimochodem ty scény ze skutečnosti, nemusíme chodit daleko - Dynastie Nováků, železničář slaví padesátiny a v kruhu své rodiny sedí v uniformě i s čepicí, atd.
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
#55
V jednom dílu básníků odjíždí Štěpán do Prahy a je to točený v Kladně a hrdina jede na druhou stranu buď do Rakovníka nebo do Kralup / V.
 
#57
A co Bolek Polívka a film Kalamita? Zmínil to tu už někdo? Nevim co tam jezdilo, už je to dlouho co jsem to viděl, ale byla to štreka na Tanvald pokud se nepletu
:?:
 

Jacek

Průvodčí
#58
Tomas Lee napsal:
A co Bolek Polívka a film Kalamita? Zmínil to tu už někdo? Nevim co tam jezdilo, už je to dlouho co jsem to viděl, ale byla to štreka na Tanvald pokud se nepletu
:?:
No další takový film s "reálnými" situacemi na dráze...
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
#59
Ve filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku účinkuje čtyřkolák

Kalamita: tam jsou dobrý ty scény jak po Polívkovi pořád toužeji ty ženské.
 
Nahoře