Něco pro zasmání

Poté co mi ve vlaku štípne lístek průvodčí s berlemi, vystupuji, z lokomotivy vytahují strojvedoucího na invalidním vozíku, procházím nádražní halou, kterou hlídá poloslepý policista podpírán dvěma hluchými kolegy, vycházím ven a jdu na tramvaj, řidička žádá cestující, aby jí řekli, kde má zastavit, má ztrátu paměti! Vystupuji a mám hlad, v restauraci mi číšník oznamuje,že jídlo dostanu, jakmile se podaří dostat kuchaře z kómatu, objednávám si pivo které číšník, kvůli třesu rukou vyleje, než dojde k stolu, nevadí, jsem optimista, chci zaplatit, ale číšník nerozezná stovku od tisícovky! Jdu domů, tam se mě ptají mé děti ve věku 48 a 50 let:"Tati, nemohl bys nám najít nějakou práci?" "Ne děti moje, na to jste ještě příliš mladí", odložím obě protézy, pustím televizi a sleduji celostátní oslavy narozenin velkého reformátora Kalouska, který se k naší radosti v plné síle a zdraví dožívá sto dvaceti let!
 
to Matýsek : A bude hůř :( Bohužel mám nepříjemný pocit že jsi přesně popsal to co nás čeká. Že já p**a tenkrát cinkal klíčema. Dneska bych si za to pracky urazil.
 
Mirku, dovedeš si představit, že by Tě hnali několikrát do roka na uliční výbor KSČ s tím, že jsi zase nevylepil vlaječky na 1.máje a na měsíc přátelství československého a sovětského lidu? :D:D:D
 
Martens napsal:
Mirku, dovedeš si představit, že by ...

... si si trhal Rudé právo na útržky, aby si si mohol utrieť pretože v jednote ani vo včele už celé týždne nedostali hajzlpapír? Alebo že by si svojej kočke nosil z práce pucmoly, protože "nejsou vložky mezi nožky" či jak sa to kedysi spievalo?
 
Naposled editoval moderátor:
Martens napsal:
Mirku, dovedeš si představit, že by ...

si měl na Vánoce mandarinky, jen když se s nima převrátil na dálnici kamion.

nebo po převratné zprávě od sousedky: "Rychle, přivezli maso!", neprodleně utíkal do jinak prázdné prodejny Maso uzeniny, tam vystál půlhodinovou frontu, aby pak když už jsi byl konečně na řadě, pronesla otrávená prodavačka obligátní: "Už nemáme."

Jo jo, lidi velice rychle zapomínají:!:.
 
VolejnikTomas napsal:
Jo jo, lidi velice rychle zapomínají:!:.
Otázkou je co bylo lepší, že jo...
Dřív byly fronty na mandarinky, dnes jsou fronty na pracáku. Dřív byly v obchodech prázdné regály, neměli jsme co kupovat. Dnes je co kupovat, ale není za co. Dřív jsme nemohli do zahraničí, dnes můžeme. Ale nemáme na to. Onemocnět a jít do špitálu? To je dnes luxus. Marodí se v práci. Kdo to nezvládá, může jít na pracák.
A takhle můžu popsat celou stránku.

Z minulého režimu jsem zažil relativně krátkou dobu, přesto si na některé záporné věci vzpomínám dobře. Tehdejší propagandu do nás hustili už od školky. Ovšem nezapomenu na jedno heslo, ve kterém se nemýlili a měli pravdu: "Zlí imperialisté vykořisťují chudé dělníky". Toto dnes platí naprosto přesně. Lidé dřou od nevidím do nevidím za 8000 hrubého a nic jim nezbývá, zvlášť v kraji s 15% nezaměstnaností. Po 3 měsících vyhazov, výpovědi bez udání důvodu.
Staří budou dřít do 80 let, mladí budou na pracáku.
Taky si nepamatuji, že by někdo z rodiny nebo známých měl kdysi strach o práci a starosti kvůli nejisté budoucnosti a nedostupné zdravotní péči...

Dnes máme "svobodu", rozkradlo se tu co se dalo, fabriky se stoletou tradicí jsou v prachu, co tu zbylo, to už patří dávno cizincům. Ti co se dokázali zorientovat jsou dnes za vodou. A na všechno mají doplatit důchodci, zdravotně postižení a nejchudší vrstvy. Ti co mají nejméně, tak se jim i to málo vezme. Ti co celý život pracovali, nemají dnes ani na léky, které si navíc musí platit.
Pro tohle jsme cinkali klíčema? HNUS

Jestli to takhle bude pokračovat dál, ještě rádi budeme vzpomínat...
 
Jacku, moje řeč. Tohle se může stát jenom v naší republice. Začalo to tzv. "privatizací" a dnes je to samý tunel. Viz např. Sazka.
Ale to už se spíš hodí do jiného vlákna. Nazvěme ho třeba "Něco k pláči" a ne sem. Tomu se opravdu smát nedá.
 
Naposled editoval moderátor:
Pavlík napsal:
Jacku, moje řeč. Tohle se může stát jenom v naší republice. Začalo to tzv. "privatizací" a dnes je to samý tunel. Viz např. Sazka.
Ale to už se spíš hodí do jiného vlákna. Nazvěme ho třeba "Něco k pláči" a ne sem. Tomu se opravdu smát nedá.

A aby to nevypadalo tak blbě, byl vymyšlen onen obrat zde zmíněný:
rozkrást = tunel.
A když někdo poukáže veřejně? Nejsem zastáncem vandalismu, ale nedávno jsem ve zprávách viděl, jak odsoudili řidiče MHD za to, že z hnusu z našeho chování pánů papalášů strhával volební plakgáty z autobusů k veřejným pracím. A soudila jej manželka jednoho pána politika z ODS, velmi nestrané...
 
Naposled editoval moderátor:
Martens napsal:
Mirku, dovedeš si představit, že by Tě hnali několikrát do roka na uliční výbor KSČ s tím, že jsi zase nevylepil vlaječky na 1.máje a na měsíc přátelství československého a sovětského lidu? :D:D:D
Tak to je právě ono, co se vštěpuje dnešním mladým, kteří tuto dobu nezažili. Podle vyzdobených oken na prvního máje jsi naopak poznal, kdo tento režim žere a chce se zavděčit.
Jako dítě si pamatuji, že dávat do oken vlaječky na prvního máje byla stejná samozřejmost, jako si vylepujete nyní dobrovolně církevní obrázky v období vánoc. Když jsme se pak dívali v Televizních novinách jak se slavil první máj v jiných městech, tak jsem se ptal rodičů, proč v Plzni mají za okny Americké vlajky a tak nějak se vědělo, že Tam to osvobodili Američané. Tenkrát před osmašedesátým si nepamatuji, že by byly prázdné regály nebo nedostatek zboží. Brno, obchod s mašinkami, to byl ráj, jen mít tolik peněz si vše koupit. Ale u nás v hračkářství jsme si s bráchou kupovali postupně obrovskou sbírku světoznámých anglických autíček. Jedno stálo tři koruny. Měli jsme jich dohromady téměř stovku.

Pak nás přepadla vojska Varšavské smlouvy a ráj skončil. Pak byly několik let opravdu prázdné regály a v televizi místo perfektních filmů zrnění, kromě několika sovětských filmů. Tenkrát se říkalo, že vše co se vyrobí musí do Ruska.

Od té doby jsme už kašlali na prvomájové výzdoby a maximálně dali do okna českou vlajku. Náš byt měl jen smůlu, že měl pod okny držáky na velké prapory pod oknem, tak jsme hold tyto vyvěsit pro klid duše museli, ale pak do oken už nic jiného nedávali. A nikdo neremcal.
Situace v obchodech se postupně stabilizovala. V Praze si nepamatuji, že by byly někde prázdné regály (jako vídávám v našem suprmarketu v současnosti), naopak byl mnohem lepší systém možností stravování. V každém větším městě byl mléčňák, kde si člověk mohl koupit čerstvé kakao nebo mléko a buď pečivo nebo všelijaké obložené chleby. (v Praze to bylo na každém rohu) Praktické a nemělo to chybu.
Hold tehdy nějaké spotřební zboží bylo méně sehnatelné, ale každý měl nějaké známé a nakonec sehnal vše co potřeboval. Nadávali jsme sice na kvalitu některého spotřebního zboží, ale co je nekvalita jsme doopravdy poznali až po revoluci, kdy se k nám ze západu přesunul brak s Asie.

Také jsem zvonil klíčemi na Václaváku, jenomže tenkrát jsme věřili tomu, že nezaměstnaní v kapitalismu jsou jen lenoši, kterým se nechce pracovat a pracovitý člověk se o práci bát nemusí. :D Jak naivní. :D

A věřím tomu, že kdyby si většina mladých měla vybrat, jestli se do smrti zadlužit hypotékou, aby měli kde bydlet nebo získat podnikový byt, platit nepatrné inkaso proti tomu co se platí nyní, venku mnohem méně kriminality, (kromě rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví pro potřeby výstavby vlastních nemovitostí :D ), asi by měli velké dilema. Na ulicích téměř žádné kamiony a silnice se daly v obcích celkem bez problémů přecházet (byli jsme chráněni železnou oponou :D ) Na kolech se dalo celkem bezpečně jezdit i po silnicích. Sice když už jelo kolem auto, tak to stálo za to jak se pěkně dýchalo :D ......

Tak nějak jsem také v rozpacích, který kompromis by byl lepší. Asi stavět mé tratě a posílat to do Ameriky či NSR, to by se rovnalo vlastizradě a několikaletá dovolená v uranových dolech by to jistila :D
Ale tenkrát měl člověk soudnost, aby neprovokoval orgán a nedělal si zbytečně zle. Pak se žilo celkem v klídku a pohodě. Občas si člověk z plných pic ulevil sloganem "Bolševici zkur****" , soudruh to sice určitě slyšel, ale nepamatuji si, že by někdo měl kvůli tomu nějaký problém.
To o čem se teď točí filmy, o tom se člověk dozvídá až po revoluci. Možná měl člověk štěstí nebo to bylo tím, že se dokázal udržet v určitých mantinelech.

Ale stejně si myslím, že v současnosti je celý svět v pr. Některé státy EU před bankrotem, Amerika před bankrotem. A je možné že v těch 80. letech se žilo dobře i na tom zlém Západě. Zkrátka žádný Kalousek tento stav nezachrání a jeho reformy jsou jen k tomu, aby se těch horních 10 tisíc mělo dobře co nejdéle.
 
Jo Zbyňku přesně tak - klídek a pohoda, o nic se nestarat, do ničeho nestrkat nos -(výjimkou je písek) - strana a vláda za Tebe rozhodne a ty jen pracuj, ať se soudruzi nahoře máme dobře - asi i proto jsme oficiálně pro smích jako národ švejků a pštrosů - na toto téma koloval docela dobrý fór na vojně ....

Vojáci - jste na stráži a proti vám útočí průzkumné družstvo o počtu 10 nepřátelských vojáků - co uděláte? Zaujmeme palebnou pozici a zahájíme obranu střeženého objektu.

Správně - a co budete dělat, když to bude rota průzkumníků?
Budeme se dívat někam jinam .... :D

Zbyňku promiň, ale to srovnání současné hypotéky s minimálním nájemným a inkasem v podnikovém bytě z doby před 30. lety - tohle by jsi neobhájil asi nikde ....

rostoucí cena energií je holt celosvětový problém, který spláchne vše - a pamatujte si - poslední světová válka nebude kvůli názorovému konfliktu, ale jen a pouze o zdroje surovin .....

Ad reformy - fajn, zvolme levicovou vládu, která z populistických důvodů žádné reformy dělat nebude - tohle už předvedli mockrát, že levičáci nejsou ochotni tyhle nepopulární kroky dělat ze strachu o ztrátu volebních preferencí - a rozdá i zbytek toho, co tady je ( samozřejmě počítejte s tím, že v tom zamaskují i to, že podstatnou většinu si zase rozdělí těch horních levicových 10 tisíc - jen se o tom nebude mluvit, protože tou malou almužnou tomu zbytku zavřou ústa) a můžeme se spolehnout - že za pár let na tom bude Severní Korea a Kuba z hlediska životní úrovně stejně jako my ( otázkou je, kdo se komu přiblíží, že ano ...) ...

Ono největší průser je asi ten, že od revoluce tady chybí citelně jakákoliv koncepce .... jedna vláda něco zavede, druhá po volbách to zruší, ale zavede zase něco jiného, co se znelíbí lidem, tak zvolí opačně orientovanou vládu, která to zase zavede, pak zase zruší ... odvolávám co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil...... a pak to za těch 22 let vypadá, jak to vypadá ...

A vsadím se, že tak, jak se tady nadává na současnou vládu, tak do 2-3 let po volbách se zase bude nadávat na tu levicovou a opět se otočí trend .... tedy pokud nedojde ke znárodnění a změně ústavy, kde se ustanoví opět vedoucí úloha komunistické strany ...

Jacku - Jesenicko - bylo, je a bude vždy kapitola sama pro sebe - měl jsem přímo v prdeli světa zvané Bohušov spolužáka, který tam bydlel i s rodinou od roku 93 skoro 15 let - tedy zažil pravici i levici - a nezávisle na vládním trendu - s prací to tam měl vždy těžké - v extrému dojížděl za prací až do Rožnovské TESLY ....

P.S.: Vzhledem k rostoucí hrozbě mezinárodního terorismu po smrti Bin Ladina uvedla Česká republika své vojsko ze stavu bojové pohotovosti "hele, něco se tam děje" do stavu bojové připravenosti "dáme si ještě jedno a půjdem se tam podívat" :D
 
Zbyněk Šemora napsal:
... je možné že v těch 80. letech se žilo dobře i na tom zlém Západě ...

Dostal som sa v 1987 za železnú oponu a čéče, nič z toho, čím nás kŕmili komunistickí hlásatelia ( chudoba, nezamestnanosť, drahota ... ) tam nebola. Bol tam kľud. Nikto ťa nehnal, pretože si sa vyvalil v parku do trávy, nikto ( rozumej sótruh VB ... ) ťa nebuzeroval, keď si sa rozhodol na námestí hrať na harmoniku, vládol tam kľud, pohoda, voľnosť ... a hlavne všade čisto. Nikto tam nešťal po ulici, nikto nehádzal na verejných miestach vajgle kde tade po zemi ( však, kolego M.K. :P ) Nevidel som tam vagabundov, nevidel som žobrajúcich cigánov, nevidel som bezdomovcov, nevidel som náckov - akurát jednu demonštráciu študentov, ktorých ostatní obyvatelia pozorovali z chodníka a robili si z nich prdel.
O to menej som chápal típka z našej fabriky, ktorý sa "vrátil" z emigrácie v Nemecku, kde ako nezamestnaný dostával podporu 1600 DM a u nás jakožto údržbár sa uspokojil s 2500,- Kčs mesačne. Skôr si myslím, že to bol človek nasadený ŠTB, aby kontroloval, čo sa u nás deje, pretože k nám dovážali suroviny italiánski vodiči kamiónov a pomerne dosť sme sa s nimi priatelili - bodaj by nie, keď nám nosievali výborné šumivé víno, o akom sme tu mohli len snívať :D
Ale nielen suroviny, takisto stroje sme mali poväčšine zo západu, niečo síce bolo z bratskej NDR, ale to sme nazývali hitlerovou pomstou, to bola katastrofa konštrukčne aj funkčne - ťažkopádne, zastaralé, nevýkonné a dosť nebezpečné - pomerne častokrát v nich končili prsty našich cicušiek strojníčok - na plastickej chirurgii nás dosť dôverne poznali :D On ten dotyčný pán vrátivší sa emigrant bol česky hovoriaci, volal sa Petr a vyskytol sa "práve" v čase, keď molodci z viedenskej firmy montovali u nás novú adjustačnú linku. Inak všetka technológia bola buď zo Švajčiarska, alebo z NSR, len nešťastné plničky túb boli z NDR a ešte fóliovačky na balenie aerosolov - to bola tiež katastrofa :D Francúzku baličku som opravoval tak raz za týždeň, východonemeckú najmenej 2x denne. Holt socializmus. Myslím, že netreba pokračovať. ak ano, prerozprávam ešte príbeh prototypu T444.0 :D
 
Tax napsal:
...ťa nebuzeroval, keď si sa rozhodol na námestí hrať na harmoniku, ....
Ale nestraš. Já jednou inspirován filmem teď nevím, jestli to byl Anděl na horách nebo Dovolená s andělem, jak tam Marvan vyhnal spolubydlícího violoncellistu cvičit do lesa na pařez, jsem to na jednom zájezdu s hudební školou vyzkoušel také. Bylo to zrovna, když jsme jeli k Vám bratrům do Modre. Zastavili jsme někde na parkovišti a hle pařez. Já vybalil violoncello a už jsem fidlal. Nikdo mě nenaháněl. Někde mám i fotku. :D

Jinak s západem máš pravdu a bohužel to platí i dnes 20 let po revoluci. Stačí přejet na kole čáru u nás do Rakouska do první vesnice a jsi jak v Jiříkově vidění. Noviny v igelitce, kam každý kdo si vezme tam hodí minci požadované hodnoty. Všude čisto, nikde žádné papírky, nic počmáraného, lidé se vzájemně zdraví.
Čím to asi bude ?
 
Poté co mi ve vlaku štípne lístek průvodčí s berlemi...
Toto mi přišlo mailem a dal jsem to sem schválně, abych zjistil reakci lidí.
Chtěl bych říct, že minulí režim pamatuji dost dobře je mi skoro 62. let a tak si dost pamatuji. I já jsem tenkrát cinkal klíčema a nelituji toho a už vůbec bych nechtěl aby se minulí režim vrátil. Měl jsem totiž možnost poznat represivní sílu minulého režimu na vlastní kůži. V roce 1969 nás zatkla tehdejší VB za to, že jsme 21.8. protestovali proti okupaci. Byli nás 6, rozstrkali nás po místnostech a mého mladšího bratra kterému tenkrát bylo necelých 12 let nechali v místnosti samotného se psem, který ho hlídal. Kdo znal minulí režim, tak ví co to pak znamenalo.
Jo ještě malá poznámka, tenkrát nás práskla cikánka a od tý doby cikány doslova miluji tak, že bych přál, aby jím naše vláda zajistila jednosměrnou letenku třeba na N.Zéland.
 
Martens napsal:
Ad reformy - fajn, zvolme levicovou vládu, která z populistických důvodů žádné reformy dělat nebude - tohle už předvedli mockrát, že levičáci nejsou ochotni tyhle nepopulární kroky dělat ze strachu o ztrátu volebních preferencí - a rozdá i zbytek toho, co tady je ( samozřejmě počítejte s tím, že v tom zamaskují i to, že podstatnou většinu si zase rozdělí těch horních levicových 10 tisíc - jen se o tom nebude mluvit, protože tou malou almužnou tomu zbytku zavřou ústa)
Martine a tyhle současné reformy Ti přijdou jako reformy? Např. ta zdravotní a důchodová? Zvednout věk odchodu do důchodu na 70 let a zvedat dál, to je hovadismus. Kolik lidí se takového věku vůbec dožije?? Jen ti co v životě manuálně nepracovali. Mladí budou bez práce, staří budou pracovat dokud nepadnou. Tvoje děti žádný důchod mít nebudou. Pardon, vlasně si všichni budeme šetřit do soukromých fondů, že? Budeme investovat do akcií, atd. Z 8 tisíc hrubého. Dokotorům se paušálně zvedly platy o 8 tisíc a léky si budeme hradit v plné výši, lázně také, na operace si budeme připlácet.
Každý se postará sám o sebe. Bohatí budou stále bohatší, chudí stále chudší. Zdravotně postiženým všechno seškrtáme, vždyť jsou to stejně simulanti. Co je to za reformy???

Martens napsal:
tohle už předvedli mockrát, že levičáci nejsou ochotni tyhle nepopulární kroky dělat ze strachu o ztrátu volebních preferencí - a rozdá i zbytek toho, co tady je ( samozřejmě počítejte s tím, že v tom zamaskují i to, že podstatnou většinu si zase rozdělí těch horních levicových 10 tisíc - jen se o tom nebude mluvit, protože tou malou almužnou tomu zbytku zavřou ústa)
To si vážně tak naivní? A ti praví dělají právě teď co? Nám utahují opasky a sobě si je povolili už úplně. Nahoře lítají miliardy do soukromých kapes a my to máme platit. Dívej se taky někdy na zprávy bez modrých brýlí.

V lednu jsme se o tom hádali po SZ a vidím, že názor máš pořád stejný, škoda mluvit.
 
Zkrátka a dobře, spokojení jsou tací, kteří se dostali do horních deseti tisíc nebo měli kliku a hodně si polepšili. Jelikož tato a předchozí vlády postupně likvidují střední třídu a zůstávají jen hodně bohatí a hodně chudí. Mnozí se mezi obyčejný lid nedostanete, ale ke mě zákazníci chodí ze všech vrstev a jak lidi mají čím dál méně peněz vidím na každém kroku.
A není to jen o tom, jestli tady vládne levice či pravice. Za každého režimu musíte držet hubu a krok v určitých mezích. Za komoušů z Vás udělali třídního nepřítele a poslali do vězení, nyní Vás zase čistě náhodou přejede auto nebo se dostanete na dno Orlické přehrady. Ale jak jsem psal, celý svět má problém. Dobře už bylo.
 
Zbyněk Šemora napsal:
Tax napsal:
...ťa nebuzeroval, keď si sa rozhodol na námestí hrať na harmoniku, ....
Ale nestraš. Já jednou inspirován filmem teď nevím, jestli to byl Anděl na horách nebo Dovolená s andělem, jak tam Marvan vyhnal spolubydlícího violoncellistu cvičit do lesa na pařez, jsem to na jednom zájezdu s hudební školou vyzkoušel také. Bylo to zrovna, když jsme jeli k Vám bratrům do Modre. Zastavili jsme někde na parkovišti a hle pařez. Já vybalil violoncello a už jsem fidlal. Nikdo mě nenaháněl. Někde mám i fotku. :D

Jinak s západem máš pravdu a bohužel to platí i dnes 20 let po revoluci. Stačí přejet na kole čáru u nás do Rakouska do první vesnice a jsi jak v Jiříkově vidění. Noviny v igelitce, kam každý kdo si vezme tam hodí minci požadované hodnoty. Všude čisto, nikde žádné papírky, nic počmáraného, lidé se vzájemně zdraví.
Čím to asi bude ?

Čím to bude? No to je jasné - každý se staral jen o svůj píseček a nestaral se o to společné - tedy důsledek onoho pohoda-klídek. ..... nic víc.


Jacek napsal:
Martens napsal:
Ad reformy - fajn, zvolme levicovou vládu, která z populistických důvodů žádné reformy dělat nebude - tohle už předvedli mockrát, že levičáci nejsou ochotni tyhle nepopulární kroky dělat ze strachu o ztrátu volebních preferencí - a rozdá i zbytek toho, co tady je ( samozřejmě počítejte s tím, že v tom zamaskují i to, že podstatnou většinu si zase rozdělí těch horních levicových 10 tisíc - jen se o tom nebude mluvit, protože tou malou almužnou tomu zbytku zavřou ústa)
Martine a tyhle současné reformy Ti přijdou jako reformy? Např. ta zdravotní a důchodová? Zvednout věk odchodu do důchodu na 70 let a zvedat dál, to je hovadismus. Kolik lidí se takového věku vůbec dožije?? Jen ti co v životě manuálně nepracovali. Mladí budou bez práce, staří budou pracovat dokud nepadnou. Tvoje děti žádný důchod mít nebudou. Pardon, vlasně si všichni budeme šetřit do soukromých fondů, že? Budeme investovat do akcií, atd. Z 8 tisíc hrubého. Dokotorům se paušálně zvedly platy o 8 tisíc a léky si budeme hradit v plné výši, lázně také, na operace si budeme připlácet.
Každý se postará sám o sebe. Bohatí budou stále bohatší, chudí stále chudší. Zdravotně postiženým všechno seškrtáme, vždyť jsou to stejně simulanti. Co je to za reformy???

Martens napsal:
tohle už předvedli mockrát, že levičáci nejsou ochotni tyhle nepopulární kroky dělat ze strachu o ztrátu volebních preferencí - a rozdá i zbytek toho, co tady je ( samozřejmě počítejte s tím, že v tom zamaskují i to, že podstatnou většinu si zase rozdělí těch horních levicových 10 tisíc - jen se o tom nebude mluvit, protože tou malou almužnou tomu zbytku zavřou ústa)
To si vážně tak naivní? A ti praví dělají právě teď co? Nám utahují opasky a sobě si je povolili už úplně. Nahoře lítají miliardy do soukromých kapes a my to máme platit. Dívej se taky někdy na zprávy bez modrých brýlí.

V lednu jsme se o tom hádali po SZ a vidím, že názor máš pořád stejný, škoda mluvit.

Jacku, názor mám stále stejný - ty modré brýle si raději schovej za svou červenou knížku - nerad bych, aby tady začalo platit, že solidarita = okrást úspěšné - což se tady snažíš razit stejně jako ČSSD ..... jak psal Zbyněk - kradli modří, ale kradli i levičáci, jen Ti zacpali pusu malou almužnou.... s plnou pusou se totiž blbě křičí :D

ad těch 70 let odchod do důchodu - kdyby se důchodová politika řešila už dříve a to i levičáky, tak nemuselo být tak zle - holt volební guláš a pivo něco stojí - nyní to už ale nejsou ony 2 Kč :(

Dál už to nehodlám komentovat, protože ani Ty jsi svůj názor nezměnil a ani jej nezměníš - ale máš na něj právo, takže Ti jej nebudu vymlouvat.
To Matýsek : Jak vidíš,reakce jsou stále stejné - vládne pravice, nadává se.....vládne levice a zase se bude nadávat - nic nového pod sluncem - Češi totiž nic než nadávat u piva neumí .... i to je bohužel pozůstatek minulosti ....
 
Naposled editoval moderátor:
Martens napsal:
nerad bych, aby tady začalo platit, že solidarita = okrást úspěšné
No jo no. Ve většině civilizovaných zemí jsou ti úspěšní solidární s chudými. U nás chudí a nemocní budou podporovat chudáčky bohaté. To máš na mysli?
Když budeš mít příjem třeba půl milionu a vezmou Ti z toho třeba 30 % daň, je jasné, že se Ti to nebude líbit. Je to nespravedlivé. Fajn, je. Ale kolik Ti zbyde? Budeš přemýšlet jestli máš na nájem a jídlo? Asi sotva. Nebudeš muset bouchat do 70 let, abys pak přežíval ze dne na den ze státem darované almužny. Z takových příjmů si můžeš našetřit sám, což asi ten dělník z 8000 hrubého nedokáže.
Krom toho ty progresivní daně u nás byly odjakživa, než ODS zavedla jednotnou daň po volbách v roce 2006. :idea:

ad důchody: V roce 1989 byl v důchodovém systému přebytek. Od té doby do dneška si však KAŽDÁ vláda z toho něco "půjčila" na různé lepení děr ve státním rozpočtu. Dnes tam ty peníze nejsou a doplatí na to ti, kteří celý život dřeli a do toho systému ty peníze dávali.

Martens napsal:
Češi totiž nic než nadávat u piva neumí ....
Jasně. A nezaměstnaní jsou pouze líní lempli, kteří na sobě nechtějí pracovat a radši se flákají bez peněz, že?
Takže asi tak.
Přečti si znovu a pořádně ten Matýskův příspěvek "k zasmání".
 
Jacku, solidarita = solidarita - nemám nic proti tomu, když budu odvádět potřebnějším část na sociální podporu civilizovaně - ale nebudu souhlasit s důvody, jako že je potřeba jim vzít tolik, aby v konečném důsledku měli stejně jako ti, na které se odvádí, abychom si byli všichni rovni - pak to ztrácí jakýkoliv význam na sobě makat a pracovat, protože mi stejně všechno vezme stát a lopaťáci se mi budou smát,že se tak honím, abych se měl lépe - a to vlastním přičiněním....... a abych neteoretizoval - viz. sociálně demokratická milionářská daň nebo úplně stejné důchody bez rozdílu příjmů ..... nebo Tobě se zdá, že 30% z 50 tisíc měsíčně je v konečné absolutní hodnotě stejné jako 30% z minimální mzdy????? Kde jsi chodil na základku?
Tohle mám na mysli ...... jenže jak vidíte že každý odvede 30%, tak to na vás působí jak červený hadr na býka ....

Nezlob se na mne, ale jen pitomec se nechá bez keců trestat za to, že je úspěšný ..... pak tady zůstanou jen lopaťáci a Ti už to nevytrhnou, protože zbytek uteče tam, kde se znalosti cení a ne trestají ...

S tím nadáváním je to bohužel fakt, který lze vidět i tady..... víc si už asi k tomuto říct nemáme ....
 
Back
Nahoře