Trať ČD Praha Děčín

Opíčák_350

Cestující
Myslel som aj oveľa mladších, v dnešnej dobe sa k internetu dostanú ozaj akékoľvek vekové kategórie. Netvrdím, že to vyjadrovanie je v poriadku. Ale radšej znesiem pár príspevkov s chybami, ako ľudí, ktorí majú potrebu poučovať. Na to právo nemáte. Či už je to troll, alebo nejaký spratek, nemáte nárok na to, zakazovať mu, aby sa hral hry. A brzdné modely si nechajte. Jediný kto by plakal ste možno Vy. Aj tie malé deti vedia, že brzdiť s vlakom a viesť reálny vlak je niečo iné.
 

Tygy

Hradlař
Už se v trati 090 zase vrtám. Před 11 lety nastaly změny, nebyl čas, pak přišla změna Woken na w10, tam mi to nechodilo a OR jsem nějak vypustil. Teď to řeším, dělám změny a dodělávám krajinu.
V tsre5 se špatně linkují návěstidla, Zbyněk radil, že to dělá pak po staru v RE MSTS. Mě to na w10 nešlapd, tak řeším XP. 90% času jsem mimo domov a skoro stejně bez internetu. Píšu přes tablet a musím zase založit nějaké úložiště.
 

mmouka

Hradlař
Už se v trati 090 zase vrtám. Před 11 lety nastaly změny, nebyl čas, pak přišla změna Woken na w10, tam mi to nechodilo a OR jsem nějak vypustil. Teď to řeším, dělám změny a dodělávám krajinu.
V tsre5 se špatně linkují návěstidla, Zbyněk radil, že to dělá pak po staru v RE MSTS. Mě to na w10 nešlapd, tak řeším XP. 90% času jsem mimo domov a skoro stejně bez internetu. Píšu přes tablet a musím zase založit nějaké úložiště.
opět se budu opakovat, jak jsem to už učil Zbyňka, návěstidla se linkuji dobře jen se to chce naučit kam klikat u výhybek a kam u angličáků. Ano je tu argument, že v RE je vidět zelená linka kudy vede trasa po nalinkovani, ale u tsre se to ukazuje přes ty ID čísla v editoru. Navíc v RE nešli nalinkovat vzdálenější výhybky od našeho návěstidla, v tsre ano. Je to o zvyku. Taky mě to chvíli trvalo, ale dnses už jen tsre.
Krajinka se sice dělá o něco hůř, ale taky se s tím dá nějak poprat.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
V tsre5 se špatně linkují návěstidla
Jednoduché stanice jdou rychle. Ale problém je, když chci linkovat skupinu, kdy následuje výhybka proti hrotu a je tam dál několik kolejí. Tohle opravdu asi nejde nastavit. Vždy se to nalinkuje mimo. To samé je angličan. Někdy to vyjde, ale někdy je to tak nesmyslně nalinkované, že by to v MSTS vůbec takto nešlo. Zkrátka když otevřu v MSTS editor, tak vidím, že zelená čára začíná z koleje vedle, což je nesmysl. Tedy se musí opravit v MSTS editoru.
 

Tygy

Hradlař
opět se budu opakovat, jak jsem to už učil Zbyňka, návěstidla se linkuji dobře jen se to chce naučit kam klikat u výhybek a kam u angličáků. Ano je tu argument, že v RE je vidět zelená linka kudy vede trasa po nalinkovani, ale u tsre se to ukazuje přes ty ID čísla v editoru. Navíc v RE nešli nalinkovat vzdálenější výhybky od našeho návěstidla, v tsre ano. Je to o zvyku. Taky mě to chvíli trvalo, ale dnses už jen tsre.
Krajinka se sice dělá o něco hůř, ale taky se s tím dá nějak poprat.
linky trefuju dobře, kontroluji i čísla TDB, zda mají správnou posloupnost. Uložím a jakmile znova vlezu do trati a dám kontrolu chyb, vyhodí mi právě tato návěstidla.
Někde chybí linky, pak chybí jehlany, chybu napíše i u klacku, který nemá link, ale má např. 40 a předvěst. Vyhodí mi i posun bez linku se zaškrtlým nekotrolováním obsazenosti.
To je práce na draka. K tomu pak rozhodí názvy kolejí. Po dalším otevření najdu jehlany od klacků na jiných kolejích i stovky metrů vzdálených. Je to horší než v klasickém RE MSTS. A to jsem ukládal po implantaci každého klacku.
To mě ubíjí. Lovosice = zbytečných 40h práce s návěstidly. A to nemluvím o délkách nabídkových listů pro 7znak. návěstidla. Je přes celou šířku, že nevidím řádek s linkováním. Na to musím ntb otočit o 90 st. a obrazovku taktéž. No komedie.
 

Tygy

Hradlař
Rozhodně má Zbyněk v tomhle pravdu, velká stanice, mega problém. Na jednu stranu se moc nedivím, protože kolik řádků musí ten program napsat kvůli jednomu návěstidlu do .tdb a .w je ohromující. Na druhou stranu se divím, jak může výpočetní technika dělat chyby??? Už si plete 0 a 1???. V bankovním účetnictví se rozhodně nesplete přihodit nějaké jedničky a nuly. Zapisovat to tam já ručně, tak dodnes neleží jediná kolej. To vím, si myslím.
 

Wevercak

Začátečník
Už se v trati 090 zase vrtám. Před 11 lety nastaly změny, nebyl čas, pak přišla změna Woken na w10, tam mi to nechodilo a OR jsem nějak vypustil. Teď to řeším, dělám změny a dodělávám krajinu.
V tsre5 se špatně linkují návěstidla, Zbyněk radil, že to dělá pak po staru v RE MSTS. Mě to na w10 nešlapd, tak řeším XP. 90% času jsem mimo domov a skoro stejně bez internetu. Píšu přes tablet a musím zase založit nějaké úložiště.
Tak s úložištěm mohu pomoci. Ve volném čase jsem schopný nějaký ten web dát dohromady a úložiště například mega.nz, takže kdyby se něco chystalo, dej vědět.
 

Tygy

Hradlař
A bylo by libo starou a původní 090 s novými úpravami? Je samo sebou nehotová, některá místa pořád původní, ale kdybych se nemusel znovu učit stavět, tentokráte v TSRE5, tak by to šlo rychleji. Návrat je po více než 10-ti letech.
Beru na vědomí, že tato trať je u Zbyňka v BP nebo v trati 321, ale chci toto dílo dostavět. Je to srdcová záležitost a těch náběhů na infarkty po pádech trati na nestabilních "WOKNECH" a jiných nezdarech mě celkem hecuje.
V trati jsou již dvě funkční otočné točny ( UL 27m, DC 24m ), ještě chci přidat jednu celou v Děčíně. Dále jsou v depu DC funkční otevírací vrata, v obou depech je krmení pro loko, ( písek, nafta, voda). Uhlí chystám, ale nebude pod pevným zauhlovacím bagrem. To aby mohli jezdit i nostalgici.
Trochu jsem nachystal i UL Střekov, ale v nejbližší době bude jen ve stavebním režimu.
Prosinec na krku, zase má chodit ten, který Ježí, jak by řekli indiáni.
?????
 

Tygy

Hradlař
Hledám marně textury k Taxovým objektům. :(. Jedná se o názvy textur Tx-veg01.ace a Tx-byt01.ace. Patří k modelům s názvem Tx-domy01.stx-domy05.s. Moc by mi to pomohlo, dát typ nebo poslat. Prohledal jsem kde co, ale výsledek se nedostavil. Díky
 
Nahoře