Zvuky

Martens

Strojvedoucí
Správce
Dominik napsal:
Zdravím,

jsou někde jiné zvuky pro panťák 451?

Díky, Dominik
Pokud se dobře pamatuji, tak nee.....původně je dělal Dejv, a Jacek na nich dělal nedávno nějaké úpravy), takže verze od Jacka by měl být update.
 

Vitas

Pokladník
Zdravim, mám pár problému u nových elok zvuků od Jacka. Stáhl jsem si je kvůli novému modelu 163/2. u loko 150 se mi spouští kompresor dokola ALE ne tak , že by se vypnul a zapnul ale že naběhne a už se nevypne. (!I za jízdy!). Také se mi nelíbí zvuk stykačů u 150, protože pokud například krokuju z vůkonu, tak se pak zvuk stykačů přehrává ještě půl minuty. Jinak zvuky houkačky, píšťaly, brzd atd. se mi líbí.
 

Kadr

Hradlař
Vitas napsal:
Zdravim, mám pár problému u nových elok zvuků od Jacka. Stáhl jsem si je kvůli novému modelu 163/2. u loko 150 se mi spouští kompresor dokola ALE ne tak , že by se vypnul a zapnul ale že naběhne a už se nevypne. (!I za jízdy!). Také se mi nelíbí zvuk stykačů u 150, protože pokud například krokuju z vůkonu, tak se pak zvuk stykačů přehrává ještě půl minuty. Jinak zvuky houkačky, píšťaly, brzd atd. se mi líbí.
A víš že po startu msts nesmíš odbrzdit ale počkat až se naplní hl.jímka a vypne se kompresor?
 

Matýsek

Průvodčí
Kadr napsal:
Vitas napsal:
Zdravim, mám pár problému u nových elok zvuků od Jacka. Stáhl jsem si je kvůli novému modelu 163/2. u loko 150 se mi spouští kompresor dokola ALE ne tak , že by se vypnul a zapnul ale že naběhne a už se nevypne. (!I za jízdy!). Také se mi nelíbí zvuk stykačů u 150, protože pokud například krokuju z vůkonu, tak se pak zvuk stykačů přehrává ještě půl minuty. Jinak zvuky houkačky, píšťaly, brzd atd. se mi líbí.
A víš že po startu msts nesmíš odbrzdit ale počkat až se naplní hl.jímka a vypne se kompresor?
To je pravda tam napsaný.Vezmi si ale ,že aktivita začíná ,dám příklad ,třeba 20 vteřin po spuštění a když to budeš dodržovat ,tak budeš mít zpoždění hned na začátku aktivity.
 

Kadr

Hradlař
Matýsek napsal:
Kadr napsal:
Vitas napsal:
Zdravim, mám pár problému u nových elok zvuků od Jacka. Stáhl jsem si je kvůli novému modelu 163/2. u loko 150 se mi spouští kompresor dokola ALE ne tak , že by se vypnul a zapnul ale že naběhne a už se nevypne. (!I za jízdy!). Také se mi nelíbí zvuk stykačů u 150, protože pokud například krokuju z vůkonu, tak se pak zvuk stykačů přehrává ještě půl minuty. Jinak zvuky houkačky, píšťaly, brzd atd. se mi líbí.
A víš že po startu msts nesmíš odbrzdit ale počkat až se naplní hl.jímka a vypne se kompresor?
To je pravda tam napsaný.Vezmi si ale ,že aktivita začíná ,dám příklad ,třeba 20 vteřin po spuštění a když to budeš dodržovat ,tak budeš mít zpoždění hned na začátku aktivity.
No jo to se bohužel nedá nic udělat.Jedině udělat delšé čekací bod na začátku aktivity nebo jezdit s opakujícím se kompresorem...
Mě osobně by to utrhlo uši takže si počkám.
 

Čouda

Pomocník strojvedoucího
nebo přelést na druhé stanoviště a zase zpátky potom se už to chodí normálně ;)

jinak mě se nelíbí také zvuky na 150/151. Kopnu tam stupeň a slyším dvě cvaknutí. někdy i tři. Co to je tase za nerozum? Měl bych slyšet akorát jedno cvaknutí a dost. Maximálně vrznutí rajčáku. A dolů to samé.
 

Kadr

Hradlař
Čouda napsal:
nebo přelést na druhé stanoviště a zase zpátky potom se už to chodí normálně ;)

jinak mě se nelíbí také zvuky na 150/151. Kopnu tam stupeň a slyším dvě cvaknutí. někdy i tři. Co to je tase za nerozum? Měl bych slyšet akorát jedno cvaknutí a dost. Maximálně vrznutí rajčáku. A dolů to samé.
Přechod na druhé stanoviště ti vyřeší akorát to že v kabině ti kompresor hrát nebude ale venku pojede pořád dokola.
Jinak ty 150/1 a 350 jsem před nedávnem řešil a dospěl jsem k tomu že by měly být slyšet max.3 stupně a přechod na paralel?To co udělal jacek se mi taky moc nepáčí..
 

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Mno u 150tek bych to jenom ztlumil, ale tam stykače slyšet jsou.

Bobe57_cz jak ty pamatuješ tyto stroje?
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Čouda napsal:
Mno u 150tek bych to jenom ztlumil, ale tam stykače slyšet jsou.
Bobe57_cz jak ty pamatuješ tyto stroje?
O pamatováka asi nepůjde.
Spíše než stykače, které moc slyšet nejsou, tak je slyšet pneupohon mezikontroleru.
Ovšem pokud bychom chtěli dosáhnout bližší reality, musely by být sestaveny pro 150/151 přibližně 4 sady zvuků.
Každá konkrétní mašina by dostala určité vzorové sms z některé sady.
Jednak by to byly mašiny s mezikontrolerem a bez něj a ještě s nebo bez šroubového kompresoru, který by navíc byl ve stavu "normálním" nebo "vylágrovaném".
O dalších chybách v nastavení některých el.sms nebudu raději pojednávat ...

A mimo téma: 2 přispivatelé zdejší komunity ( jeden z O. a druhý z K. ) udělali na svém webu(servu) "podraz" a zablokovali natvrdo "mojí" IP.
Nějak si neuvědomují, že tato pro ně "viditelná" IP není moje, ale je společná pro celou ústřednu oblasti, takže blokují takto něco víc než si myslí ( včetně mého souseda a dalšího kolegu v sousední "vesnici" ).
To se nebude líbit O2 a při množících se stížnostech podá trestní oznámení jednak policii a druhak taktéž telekomunikačnímu úřadu s podnětem na sankcionování.
Oněm výtečníkům mohu ještě sdělit, že takovéto bloknutí je jim stejně platné jen na konkrétní přímé připojení, ale externím nástrojem se stejně vytvoří tunel. :D
( Weby jsou již nazálohované a protokolované - jak u nedokončeného vysokoškoláka tak i u nádražáka. ) :salut:
 

phptt

Skladník
bob57_cz napsal:
A mimo téma: 2 přispivatelé zdejší komunity ( jeden z O. a druhý z K. ) udělali na svém webu(servu) "podraz" a zablokovali natvrdo "mojí" IP.
Kdyby jenom tu tvoji zablokovaly ...Je toho trochu vícero zablokovaného od O2 i jiných ... Vše co začíná na 85.7x.xxx.xxx či 85.6x.xxx.xxx
 

Robo

Průvodčí
Zdravím, trošku sa hrabem vo zvukoch ako obvykle ... :D
Môže fungovať v exteriéri zvuk smerového valca (Discrete_Trigger 15) + fučanie vzduchu pri BP (Discrete_Trigger 18-21) ? V interiéry v pohode, ale vonku nič nepočuť.
 
Naposled editoval moderátor:

Kadr

Hradlař
Robo napsal:
Zdravím, trošku sa hrabem vo zvukoch ako obvykle ... :D
Môže fungovať v exteriéri zvuk smerového valca (Discrete_Trigger 15) + fučanie vzduchu pri BP (Discrete_Trigger 18-21) ? V interiéry v pohode, ale vonku nič nepočuť.
Už jsem to zkoušel a nejde....Bohužel další chyba msts :mad:
 
Naposled editoval moderátor:

Robo

Průvodčí
Vďaka za odpoveď.
Je to škoda, ale zo sms to nebudem dávať preč. Pevne verím, že niektorá verzia binu to napraví.
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Jedna otázka do pléna: Onedlho budem vydávať updatovanú kabínu na nulkové čmele, chcem sa vyhnúť "závažným" problémom s inštaláciou u niektorých jedincov ako tomu bolo u cab263 tak ku kabíne priložím aj engy na existujúce skiny kde budú kabíny nalinkované, problém je však ten, že zvuky by som chcel nalinkovať podľa všeobecne zaužívanej normy TBP nakoľko ja mám zvuky linkované systémom ../../common.snd/snd770/770eng alebo cab.sms ale na sinuse som stiahol snd771 kde boli ešte predpotopné klonované zvuky z t478.1, najlepšie by bolo nech udá vzorec linkovania Zbyňek aby tu z toho zase nebola 3 svetová ako to tu je zvykom.Díky vopred.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Duuso: Snáď sa dočkáme orginál zvukov 771 v TBP a potom je celá debata bezpredmetná.
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Ale ja vravím o zvukoch 770, teda bez tlmiča, o 771 a veciach okolo nej sa budeme baviť neskôr.Dokončili sme cab 770, budem k nemu dávať engy tak chcem vedieť zaužívané smerovanie zvukov aby nevznikli konflikty, podotkýňam, že hovoríme o rade 770/T669.0.
 

Čouda

Pomocník strojvedoucího
zvuky na řadu 770 bez tlumiče pokud dobře pamatuju, tak nejsou veřejně přístupné. Nejideálnější by bylo kdyby se do TBP dala kabina na 770, 771 a také zvuky a engy, staré modely se vyházela a nahradili novými. Už se mi stalo, že po updatu palicovo trainsetu se mi přepsal eng u 770 002 a 770 075 bo kolik to je a musel jsem danný model od Dussa stahnout znova.
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Takto, keď zverejním cab770 po všetkých finálnych úpravách, tak ku každému skinu ZSCS /002,021,073,074,075,106/, ČD /045/ a SŽDS /102/ bude aj eng od žsr /verzia 1.1/ vo variantách klasika,bs,rv a wag pre nečinný stroj.Svetlá vo všetkých variantách nastavil Robo, ja som nalinkoval kabíny, naklonoval engy pre všetky stroje a po Vás chcem aby ste sa tu rozumne vyjadrili kam chcete nasmerovať zvuky, mám to napísať v gréčtine ? Kabína aj s engami bude u nás na webe a bude k nej aj "manuál" vo forme readme.pdf, takže myslím si, že inštaláciu zvládne aj žiak prvej triedy pomocnej školy. Ide mi len o tie zvuky.
 
Nahoře