Projekt Open Rails

Dan J.

Strojvedoucí
Takže další chyba v nové verzi MG. V té staré, co jsem tu uváděl to bylo bez potíží, jen se přestalo kouřit z výfuku. Jinak ale aktivita přes půlnoc šlape. Ale ten výpadek zvuku po přechodu na Loose con by se měl opravit, je to úplně debilní.
Tak beru zpět a nevím co to je, Když jsem dneska začal testovat aktivitu Portugala a dověsil se s Barčou do soupravy, kde u ní zůstala jedna mašina 749, tak normálně "bublá". když ji odvěsím samostatně v depu ve Vršovicích ta vypne a jen syčí. To je nějaký záměr? Jsem z toho nějaký rozčarovaný. :)
 

martin novy

Pokladník
Ahoj,prosim kde se nastavuje aby model elektrické loko při přechodu na druhé stanoviště po stisknutí klavesy P zvednul zadní sběrač a ne přední,díky za odpověd
 

Meda

Provozní technik
Po přechodu uložit hru a znovu načíst. Funguje to, pokud je nadefinována trasa hráče tak, že v místě přechodu mezi kabinami je otočný bod směru jízdy. Ve volné jízdě to nefunguje (alespoň u mne). Třeba mě zkušenější uživatelé opraví.
 

martin novy

Pokladník
Po přechodu uložit hru a znovu načíst. Funguje to, pokud je nadefinována trasa hráče tak, že v místě přechodu mezi kabinami je otočný bod směru jízdy. Ve volné jízdě to nefunguje (alespoň u mne). Třeba mě zkušenější uživatelé opraví.
Děkuji,funguje
 

Dan J.

Strojvedoucí
Čau chlapi, tak nevím od které verze, umí sice přes půlnoc ale opět OR MG 93.1 odstud, nemá kouřové efekty z hadic parního topení a kominky jdu zkusit teď. Pak novou verzi OR.

EDIT: Tak oprava, kouř od spojek mi nejde jen, když mám mašinu bez vozů.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Ahoj, tohle omezení bylo už před tím.
Má to i logiku: nač pouštět parní vytápění, nejsou-li připojeny vozy. Nohy si tím na stanovišti neohřeješ.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Jo, jí jen měl mašinu v depu a chtěl jsem vyzkoušet jestli je tam ta varianta, nebyla, pak jsem ve volné jízdě tedy zkusil nahodt páru 464.0 pro OR a ona netopila, tak jsem se zděsil, že se zase něco děje a tak jsem ještě zkusil dát vůz Bai a kouřící Da-k a najednou to fungovalo. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ne, ale já teď jedu bomby na 2. díle Portugala, ať to můžu vydat, pak kouknu na jiné testy. Hlavně zkuste někdo dát třeba diesel bez parního topení, pak páru třeba 464.0 od Pikka a vozy s topením a jestli bude souprava kouřit od hadic. Já mám teď odsypaný trainset pro aktivitu. Dnez jsem dorazil z Prahy do Chebu a dělám traffic.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Až to bude někdo zkoušet, nezapomeňte, že pára je až druhá. A tedy pokud budete lelkovat v kabině dieselu, ona sama od sebe nezatopí. NUtno pomocí CTRL+E přejít na stanoviště páry a pustit patřičné ventily (ALT+U). A potom se vrátit zpět do toho dieselu. Nemusím připomínat, že ve stanici.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, proč mi varianta posledního vůzu ČDC Sggmrrs shazuje AE MSTS? Vykočí chyba v souboru wag a pád. Dělá to vůz ložený uhlím, další koncové jsem zatím nezkoušel jinak ale vozy jedou.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane, dej si tam wag pro MSTS a ten OR dej do složky Openrails. Tak by to mělo být správně zapisováno, dokud budeme závislí na MSTS.
Je možné, že ti tam chybí ten sd soubor. Jak tady někteří tvrdí, že už není potřeba. :) Pak to pojede.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Nene, Zbyňku v tom to není, ostatní wag jsou v pohodě, tam bude nějaká chybka v zápisu. Jinak ty vozy jsou pouze pro OR. Tohle už dávno nepraktikuji, Josef ladí tak, že tohle dělat nemusíš a když tohle uděláš třeba u parní mašiny, ztratíš v OR určité vychytávky.
 

bobeksoft

Pokladník
Prošel jsem balík s vozy CDC Sggmrrs a objevil dvě chyby v souborech wag.
1) soubor "CDC_Sggmrrs005_8B_MonTainer_l_k" má 31 znaků, nutno alespoň o 1 zkrátit název souboru a rovněž řádek 'Wagon ( CDC_Sggmrrs...)'
2) soubor "CDC_Sggmrrs005_8A_MonTainer_l" má chybu v řádku 'Wagon ( CDC_Sggmrrs005-8A_GigaWod_l = GigaWod přepsat na MonTainer
 

Dan J.

Strojvedoucí
Díky moc a opravím si to. O té druhé chybě vím. U té první jsem dělal chybu v pokusech, že jsem zkracoval pouze název ve wag uvnitř, nikoliv název. Ale opet se potvrzuje to, proč dávají skinaři a modeláři kilometrové názvy souborů, když ví, že to dělá potíže. Ach jo...
 

Dan J.

Strojvedoucí
Dneska poslal správci straánek opravené soubory wag pro ČDC Sggnrrs, vše funguje jak má a editor taky nepadá. Je fakt třeab dávat bachy na přemrštěné delky v názvech u souborů, ale i uvnit nich. Opravil jsem i mezery mezi úvozovkama a názvu vozu v name, tam byly taky chybky. Takže jak jsem psal vše funguje a odesláno.
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Ono je už šílené samotné označení vozů Sggmrrs. Potřeboval jsem dále od sebe rozlišit typy. Ale možná šlo požít zkratek GigaWood = GW a MonTainer = MT a celé názvy ponechat v parametru Name. Tak pro příště.
 
Nahoře