Icik`s MG OpenRails - upravená verze pro realističtější zážitek

Acatus

Hradlař
A co z mých posledních vět zde výše nejspíš nevyplynulo, že si jen tak doufám a nijak netlačím. První samozřejmě fyziku, ovládání a pak blbinky. To je jasné. Díky za veškerou tvorbu.

E469.2001

Začátečník
Zdravím, u OR MG (verze z 03.05.21) mám problém, že kabiny se hází do 4:3 formátu. Nastavení rozlišení mám na 1920x1080, a zkoušel jsem nastavit roztažení na 0% i na 100%, a furt to hází černé pruhy okolo při prvním pohledu. Zkoušeno na cab163cd a na řadě 735. Předem děkuji za pomoc. :)

Olikeman

Cestující
Zdravím, u OR MG (verze z 03.05.21) mám problém, že kabiny se hází do 4:3 formátu. Nastavení rozlišení mám na 1920x1080, a zkoušel jsem nastavit roztažení na 0% i na 100%, a furt to hází černé pruhy okolo při prvním pohledu. Zkoušeno na cab163cd a na řadě 735. Předem děkuji za pomoc. :)
V tejto verzii fungujú len kabíny ktoré sú na Dodovom webe v sekcii Open Rails addony-Kabíny do OpenRails MONOGAME.Zatiaľ ich tam je málo ale čo som počul,že postupne budú pribúdať ďalšie,stiahni si kabínu ktorá je kompaktibilná v Icikovej verzii OR.Máš nekompaktibilnú kabínu,tak sa potom nečuduj,že ti to robí šarapatu :),alebo máš staré verzie kabín.

Icik

Signalista
Ty budeš mít zřejmě problém s tím, že si mačkal Ctrl + + (na anglické klávesnici je to "1"). To tě přepne do režimu zobrazení kabin 4:3. Toto u nás již není podporováno a opětovným stiskem Ctrl + + se přepneš do 16:9.

E469.2001

Začátečník
Ty budeš mít zřejmě problém s tím, že si mačkal Ctrl + + (na anglické klávesnici je to "1"). To tě přepne do režimu zobrazení kabin 4:3. Toto u nás již není podporováno a opětovným stiskem Ctrl + + se přepneš do 16:9.
Bylo to tím, pouze moje blbost. Ale mockrát děkuji! :)

MERIDIAN

Pokladník
U všech mašin jsem původně zkrokoval kontrolér do nuly, stáhnul smeták a pak za stahovačkou hodil nahoru. Počkal až mašina naběhne (v MSTS dle zvuku, poněvač na měřácích to bylo hned) a až pak jsem opět nakrokoval do požadovaného "tahu".

Pak mně ale někdo tady na fóru napsal, že na trakci v okolí Brna a Plzně, se krokovat zpátky nemusí (loko 240, 242 a vše pro tuto trakci), že se pouze stahne a nahodí smeták, takže nevím, jak je tomu skutečně, nejsem fíra. Všude jinde jsem dodržoval bod popsaný výš.
U lokomotiv 230, 240 a 242 při sjíždění se stupňů můžeš dát spínač sběračů do nuly a dokud se neodlepí sběrač od troleje a nezaúčinkuje podpěťová ochrana nic se neděje. To znamená, že lokomotiva krokuje dolů a Ty třeba ještě na 7.st vypneš spínač sběračů a lokomotiva stihne sjet na 0.st ještě před stažením (některým sběračům to trvá i přes 10 sekund, záleží jak je který nastavený), hlavní vypínač zůstane zapnutý. Ale jinak platí to co u všech ostatních el. lokomotiv - pokud jsi na stupních a není trolejové napětí, hlavní vypínač vypne a nejde zapnout dokud regulace nesjede do "0".
A co se týká "pilotů" kteří to odstřelují na 32.stupni to je samozřejmě špatně, ale že někdy to musíte podobně vypnout, to se asi stalo každému. Vždy se ale snažíš to vypnout na co nejnižší odbočce. Například, když jsi se rozjížděl z H.Brodu z ranžíru směr Brno, kde to je do kopce, měl jsi třeba 140 náprav a kvůli překročené ložné míře do odbočky max 20km/h, tak pokud bys tohle nepoužil, zastavil bys pod neutrálním polem a do vyřešení bys blokoval jihlavské i půl brněnského zhlaví.

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, tak jsem chtěl dneska dokončit aktivitu s ČD 742.451 od Jacka a kabina je totálně rozesraná, né jen že čumím do vzduchu i po přidání hodnoty, ale i pohled na kapotu, mezi oknem a kapotou je díra a jde vidět skrz.
742.jpg

Je opravdu "skvélé" rozbít všechny kabiny, kvůli pocitum, že se bude tahat jen kabina určena vámi na webu určeném taky vámi.742_2.jpg

U žádného OR jsem nikdy neměl takové potíže s kabinama jako u CZ verze, pánové nezlobte se na mne, chápu připomínky k fyzice, ale proč jste museli rozhodit všechny kabiny co jsou na lokomotivy a funkční s OR to fakt nepochopím a pokud vše přepíšu, stejně to nevyřeší nic, poněvač frigtanim je u 742 s dírama a ani se neodvažuji zanout kabinu Pilštyka a Rosničky. Krásný RegiJetí OR máme.

Howky

Průvodčí
Dane, nesmíš to vidět tak černě. Doba jde dál. Ber to tak. Když se přecházelo z MSTS na Open Rails, tak se taky brblalo. Pokud se verze CZ/SK udrží, tak bych neviděl problém v tom začít postupně dělat úpravy. A u té 742 je to maličkost, trochu ten pohled posunout :)

RicarCZ

Cestující
Ahoj, tak jsem chtěl dneska dokončit aktivitu s ČD 742.451 od Jacka a kabina je totálně rozesraná, né jen že čumím do vzduchu i po přidání hodnoty, ale i pohled na kapotu, mezi oknem a kapotou je díra a jde vidět skrz.
Zobrazit přílohu 29495

Je opravdu "skvélé" rozbít všechny kabiny, kvůli pocitum, že se bude tahat jen kabina určena vámi na webu určeném taky vámi.Zobrazit přílohu 29496

U žádného OR jsem nikdy neměl takové potíže s kabinama jako u CZ verze, pánové nezlobte se na mne, chápu připomínky k fyzice, ale proč jste museli rozhodit všechny kabiny co jsou na lokomotivy a funkční s OR to fakt nepochopím a pokud vše přepíšu, stejně to nevyřeší nic, poněvač frigtanim je u 742 s dírama a ani se neodvažuji zanout kabinu Pilštyka a Rosničky. Krásný RegiJetí OR máme.
Ona ta kabina je vůbec primárně dělaná pro model Ondry Janiše nebo pro novější od Neznamsebe? Jinak tyto problémy jsou teda pouze u některých širokoúhlých monitorů na klasickém 4:3 všechny kabiny vypadají stejně jako na původním OR a u regiojetu koukám do kolejí, ten začne fungovat právě po odstranění toho "nového" zápisu v .cvf

EDIT: Dokonce na širokoúhlém 16:10 se to chová také korektně jen jsou po stranách černé pruhy. Takže moc tomu nerozumím co tady řešíte.
Takto u mě tyto pohledy vypadají na širokém monitoru. Model Ondry Janiše.
Open Rails 2021-06-02 08-29-36.jpgOpen Rails 2021-06-02 08-29-29.jpg

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
kabina je totálně rozesraná
Dane. Tohle stále vývojová verze. Asi by jsi měl normálně dělat veřejné aktivity ve stabilním OR a tady tento nový jen testovat. Mě u těch tvých obrázků první do oka nepadla ta díra v kapotě, ale ty iritující světle hnědé koleje. To u Ricara to už vypadá normálně.

Pak co ta špinavá okna? To bych nesnesl a hned si je v nejbližší pauze umyl. To je vidět, že jste v tehdejší době nikdo nejezdili. :)
Anebo vymyslet animaci, ale jen v létě, kdy létá hmyz. Kdy se okno postupně zamuší. A pak pětiminutová animace umývání oken, když budu mít někde pobyt. Tohle by šlo zapracovat? Jako výchozí bod, když vstupuji na mašinu, okna jsou špinavá, tedy při dávání mašiny do provozu volba mytí oken. :) Když nebude čas, pojedu se špinavými okny.

Dan J.

Strojvedoucí
Čau, celý OR CZ jede bez chyby, se..ou mně ty kabiny, proč se to muselo rozhodit? Vždyť to nemá s fyzikou a chováním vlaku nic společného, je to jen rozbourání mraků kabin, které v ostatních OR jedou normálně bez chyb. Jinak čistota oken je otázkou vkusu.
EDIT: Dokonce na širokoúhlém 16:10 se to chová také korektně jen jsou po stranách černé pruhy.
PROČ? Mne to v klasickém OR jak italském, tak normálním jede bez jakýchkoliv černých pruhů po stranách (1920x1080) tenhle bordel začal dělat až OR CZ, já tam NECHI ČERNÉ PRUHY, chci, aby se mi kabiny zobrazovaly jako dřív a ne vnucování kabin z jednoho webu. I když neshazuji tyto kabiny, jsou moc hezké, ale určitě nebudou pro všechny světové mašiny. A hitorická vozidla.

Dodo

Hradlař
ne vnucování kabin z jednoho webu
Nič v zlom, nikto ich nikomu nenúti. Kto nechce nemusí si ich sťahovať. Kto chce aby mu išli normálne aj klasické staré MSTS kabíny si môže v cvf doplniť riadky DirectionShift a PositionShift a nastaviť si parametre aké treba. A kabína tak pôjde aj v starom OR a aj v tomto CZ/SK OR :)
v klasickom OR je ten FOV ako keby sedíš 10cm od monitora. Ten FOV je hrozný.

Ani mne sa zo začiatku nepáčilo že mám celý trainset prekopaný do OpenRailsu /a že to netrvalo krátko/ ale zvykol som si a prekopávam si ho znovu pre CZ/SK verziu. Vždy si naladím to s čím práve idem hrať a takto postupne si naladím celý trainset. Nepáčili sa mi MSTS kabíny, naučil som sa si ich vytvoriť. A tak ako ty tvoríš aktivity podľa toho ako sa tebe páčia a to isté aj vozidla tam dávaš, tak mne sa páči robiť kabíny, ktoré sa mne páčia. Robím ich v prvom rade pre seba tak nehovor že ich niekomu nútime prosím !

Nejde mať všetko hneď, preto vydrž čo bude ďalej ( to teraz platí asi pre viacerých ). Bohužiaľ musíme ísť postupne a hlavne nerobiť unáhlené závery, ktoré nás privedú zas späť k chovaniu klasického OpenRailsu.

RicarCZ

Cestující
Čau, celý OR CZ jede bez chyby, se..ou mně ty kabiny, proč se to muselo rozhodit? Vždyť to nemá s fyzikou a chováním vlaku nic společného, je to jen rozbourání mraků kabin, které v ostatních OR jedou normálně bez chyb. Jinak čistota oken je otázkou vkusu.

PROČ? Mne to v klasickém OR jak italském, tak normálním jede bez jakýchkoliv černých pruhů po stranách (1920x1080) tenhle bordel začal dělat až OR CZ, já tam NECHI ČERNÉ PRUHY, chci, aby se mi kabiny zobrazovaly jako dřív a ne vnucování kabin z jednoho webu. I když neshazuji tyto kabiny, jsou moc hezké, ale určitě nebudou pro všechny světové mašiny. A hitorická vozidla.
Když nechceš černé pruhy, tak si máš pořídit 4:3 monitor, který já primárně používám. Na tom širokém jsou dle mého pořád lepší černé pruhy než oříznutá kabina, kde ve většině případů nevidíš na brzdiče.

RicarCZ

Cestující
Nič v zlom, nikto ich nikomu nenúti. Kto nechce nemusí si ich sťahovať. Kto chce aby mu išli normálne aj klasické staré MSTS kabíny si môže v cvf doplniť riadky DirectionShift a PositionShift a nastaviť si parametre aké treba. A kabína tak pôjde aj v starom OR a aj v tomto CZ/SK OR :)
v klasickom OR je ten FOV ako keby sedíš 10cm od monitora. Ten FOV je hrozný.

Ani mne sa zo začiatku nepáčilo že mám celý trainset prekopaný do OpenRailsu /a že to netrvalo krátko/ ale zvykol som si a prekopávam si ho znovu pre CZ/SK verziu. Vždy si naladím to s čím práve idem hrať a takto postupne si naladím celý trainset. Nepáčili sa mi MSTS kabíny, naučil som sa si ich vytvoriť. A tak ako ty tvoríš aktivity podľa toho ako sa tebe páčia a to isté aj vozidla tam dávaš, tak mne sa páči robiť kabíny, ktoré sa mne páčia. Robím ich v prvom rade pre seba tak nehovor že ich niekomu nútime prosím !

Nejde mať všetko hneď, preto vydrž čo bude ďalej ( to teraz platí asi pre viacerých ). Bohužiaľ musíme ísť postupne a hlavne nerobiť unáhlené závery, ktoré nás privedú zas späť k chovaniu klasického OpenRailsu.
Popravdě nevím k čemu jsou tyto nové řádky DirectionShift a PositionShift v upravených kaninách, když pak mám pohled strašně nízko a koukám do země, po odstranění se chová zase jak původní OR. A tedy změna FOV je vidět pouze u 3D kabin, tam si myslím rozhodně posun k lepšímu.

Dodo

Hradlař
Popravdě nevím k čemu jsou tyto nové řádky DirectionShift a PositionShift v upravených kaninách, když pak mám pohled strašně nízko a koukám do země, po odstranění se chová zase jak původní OR. A tedy změna FOV je vidět pouze u 3D kabin, tam si myslím rozhodně posun k lepšímu.
DirectionShift a PositionShift si nastavíš pre OR CZ/SK. Stačí pripočítať +3 až +6 v DirectionShift pre polohu x, príklad je vidieť aj v manuále od OR CZ/SK. Neni to len o tom pridať tam ten riadok. A však DirectionShift a PositionShift sa používať nemusí pokiaľ máš iba toto OpenRails.

Príklad z kabíny ZSSK 36x.
Direction ( 8 0 0 )
DirectionShift ( 11 0 0 ) Comment (** Sklon kabiny v OR MG od Icika **)

Samozrejme u kabín, ktoré majú pohľad na kapotu je potrebné poupravovať aj PositionShift a to tiež väčšinou len osu x.
Nevravím že to tak majú teraz musia všetci si prepisovať. Ale tie riadky sa spravili práve pre ľudí tak aby im kabína išla aj v klasickom OR.

Icik

Signalista
Tyto nové řádky nejsou navržené na režim 4:3. Přepnutí módu do 4:3 pomocí Ctrl + + není funkcemi podporováno. Pokud to jede bez nich ok, tak je to v pořádku.

RicarCZ

Cestující
DirectionShift a PositionShift si nastavíš pre OR CZ/SK. Stačí pripočítať +3 až +6 v DirectionShift pre polohu x, príklad je vidieť aj v manuále od OR CZ/SK. Neni to len o tom pridať tam ten riadok. A však DirectionShift a PositionShift sa používať nemusí pokiaľ máš iba toto OpenRails.

Príklad z kabíny ZSSK 36x.
Direction ( 8 0 0 )
DirectionShift ( 11 0 0 ) Comment (** Sklon kabiny v OR MG od Icika **)

Samozrejme u kabín, ktoré majú pohľad na kapotu je potrebné poupravovať aj PositionShift a to tiež väčšinou len osu x.
Nevravím že to tak majú teraz musia všetci si prepisovať. Ale tie riadky sa spravili práve pre ľudí tak aby im kabína išla aj v klasickom OR.
Manuál jsem četl, ale chová se to úplně jinak, ano DirectionShift a PositionShift chápu že jsou preferované touto verzi OR, takto ale vypadá kabina regiojetu 162 s těmi to řádky první 4:3 (1600x1200) a druhé 16:10 (1650x1050)
Open Rails 2021-06-03 04-46-55.jpg
Open Rails 2021-06-03 04-47-23.jpg

a bez těchto řádků pouze s původními Direction a Position to vypadá normálně na obou rozlišeních takto a myslím mnohem lépe
Open Rails 2021-06-03 04-48-03.jpg
Open Rails 2021-06-03 04-48-20.jpg

Dodo

Hradlař
4:3 (1600x1200) a druhé 16:10 (1650x1050)
Tak sa nečuduj keď kabíny sú robené pre rozlíšenie 16:9 teda 1920x1080.
Tým pádom keď máš iné rozlíšenie tak si to musíš sám nastaviť aby si sa nedíval do zeme. Ja robím kabíny pre HD verziu teda 1920x1080 a to snáď uvádzam skoro všade.

RicarCZ

Cestující
Tak sa nečuduj keď kabíny sú robené pre rozlíšenie 16:9 teda 1920x1080.
Tým pádom keď máš iné rozlíšenie tak si to musíš sám nastaviť aby si sa nedíval do zeme. Ja robím kabíny pre HD verziu teda 1920x1080 a to snáď uvádzam skoro všade.
Takže je to vázané na jedno jediné rozlišení, tak to je pěkně k ničemu, protože i v MSTS kabiny fungovali na všech možných rozlišeních a je zajímavé, že i v OR jedou všechny staré kabiny v pořádku bez jakýchkoliv mnohdy časově velmi dlouhých zásahů a tyto nové ne, je to škoda.
Aby jsme se nedostali k tomu, že bychom kvůli každé kabině vyměňovali a přepojovali monitory...
Uváděné všude rozlišení 1920x1080 jsem myslel že je pouze rozlišením frontu.

Dodo

Hradlař
Ako HD rozlíšenie 1920x1080 ide v pohode aj v klasickom OR takže tu teraz nejde o to aké rozlíšenie.
Tebe pôjdu v pohode len kabíny 4:3 a to sú práve tie staré kabíny. Na 16:9 sa prešlo preto aby sa kabína neposúvala hore dole šípkami a aby bola na obraze celá.
Bohužiaľ nerobiť kabíny v HD rozlíšení teda v 16:9 je o krok späť. To sme rovno mohli ostať u MSTS. :)
Inak v dnešnej dobe nemať monitor s rozlíšením 16:9 mi príde troška dosť divné.

A teda keď sme u tej kompatibility starých kabín ani klasické OpenRails nemá spätnú kompatibilitu s MSTS kabínami. Práve preto lebo sa posúvajú hore dole šípkami. :) v MSTS bola kabína na celý obraz.

Nahoře