Train Simulator - obrázky + videa

  • Tvůrce vlákna Tvůrce vlákna M@ster
  • Datum začátku Datum začátku
Urobil som blbost, ak som to nainštaloval podľa tohto návodu ? cez záložku package manager ? Mám RW 3
Vytvoril som si jednoduchú aktivitu a mašinu sa mi nepodarilo rozbehať. Proste na nej nedokážem dvihnúť zmeták. Zapnem ovládanie, HV a zberač mi už nechce ísť hore.
Ani klávesnica mi nereaguje.

Ale je to pre mňa nové, čo sa RW týka, tak som jazdil zatiaľ len defaultné veci.
 
Najskor zapínaš riadenie , potom navolíš systém, jednosmerný , dvihneš zberač a potom zapínaš hlavný vypínač.....Ak ti to nejde tak si niečo pošahal. (chlapy zvykajte si toto je simulátor nie NFS)
 
Vidim , ze bola dobra volba spravit jednoduchsie ozivavnie stroja:D Michal s Romanom by zrejme zvladli nahodit vsemozne ovladace, ale ja som uz pri tomto vravel, ze budu problemy. Ale je to o zvyku. V zaciatkoch testov som tiez nadaval, nez som vobec pochopil co a jak ma ist, darmo, to je uz ine ovladanie, nez je clovek zvyknuty z msts. Inak ja som sa ucil podla tohto navodu, ked som nevedel shuntovat http://www.atlaslokomotiv.net/page-odpornikova.html
 
Ja by som bol celkom vďačný za všetko možné čo tam namapovať a scriptovať pojde......Zástancovia simulátora si budú môcť vyskúšať, že čo to znamená simulátor :) ( len tých nadáviek. Toto mi nejde , hento mi nejde a nedá sa s tým jazdiť a podobne :) )
 
Milane, díky za popis brzdy. Sice né vše mi bylo jasné, ale Hynďa mi zodpověděl mé otázky :). S tou Němkou neporovnávám techniku jízdy, či manipulaci s lokomotivou, ale to, že je to nascriptované na vysoké úrovni a není to pikovláček jako MSTS. Tudíž beru to, jako 2 skvělé věci, které se blíží realitě a slovo simulátor dostává jiný rozměr.
Tu směrovou páku zkusím ještě jednou, abych nepsal bludy ;).

Každopádně díky za reakci.
 
lukas matura napsal:
Až budu mít lepší PC, asi neodolám si RW nekoupit...
Ono by to chtělo, kdyby bylo možné si koupit celou flotilu českých vozidel a tratí, jako je v MSTS. Jelikož vím, co je tvorba za oběť, tak bych nic tak vymakaného ani zdarma ke stažení nepožadoval. Kromě ukázek, aby se obecenstvo navnadilo. :D
Já si v době nedávné nahrál aktualizovaný úsek ČT - Choceň a 100% cítím s autorem, kolik si s tím musel dát práce. Držím pěsti, ať se dál daří. Jmenovanou mašinku ještě nemám, protože jsou jiné povinnosti, ale až bude klídek, rád se potrápím s ovládáním.
 
dem napsal:
Ja by som bol celkom vďačný za všetko možné čo tam namapovať a scriptovať pojde......Zástancovia simulátora si budú môcť vyskúšať, že čo to znamená simulátor :) ( len tých nadáviek. Toto mi nejde , hento mi nejde a nedá sa s tým jazdiť a podobne :) )
Já jsem si pro sebe detailně naskriptoval oživování tyristorky 111. Kdo tu mašinu nezná, tak by s tím měl asi velký problém. Tohle mi ale Hekl s Romanem u 151 zakázali. :D:D:D
 
Michale, bude to vypuštěno? Rád bych si to ozkoušel, resp. bych si chtěl zkusit oživit mašinku.
 
Tu testovaciu verziu 111 mi Hekl spomínal. Rád by som to vyskúšal aké možnosti ponúka RW. Pošleš mi to?
 
Veřejně to vypouštět nebudu, protože není model mašiny ani pořádný model pultu. Mě stačí testovací "kostka". :D
 
ALe ja o tom viem. Hekl mi povedal, ze model nič, že ide o pult.....a možnosti HDV. A na to som práve zvedaví ak nevadí.
 
Takže, včera jsem si zakoupil Trauruse, čekal jsem, že se z něj posadím na prdel, ale bohužel se tak nestalo.Zaměřím se na to, co mi vadí. Své poznatky porovnávám se simulátorem Tauruse.

po zvednutí smetáku mi napětí naskočí skokově, ne jako v banánu lineárně.
chci-li aktivovat Sifu, nemám žádné potvrzení, že se Sifa aktivovala. To samé u PZB.
Sifa: na simulátoru se rozžhne kontrolka s krátkým písknutím. Následuje chvilka pro reakci, a poté Frau Sifa 3x až 4x zahlásí Sifa. Pokud ani poté nedojde k uvolnění pedálu, následuje Sifa Zwangsbremse. Tady si za doprovodu "Sifa" stihnete uvařit kávu, a poté teprve následuje až Sifa Zwangsbreme. Pokud by šlo nasimulovat to, abych celou dobu držel Q, a na Sifu uvolňoval, bylo by to super.
v drtivé většině mi nefunguje otevírání dveří. Škoda.
mám problémy se světly, což ovšem nepřisuzuji vadě Taurusu, ale mému PC.
jedu-li na AFB, a brzdím, brzda je velice razantní.
nepostřehl jsem, že by mi tu fungovalo vysokotlaké přebití. Resp. v reálu je vysokotlaké přebití nearetované, první poloha (nearetovaná poloha) před polohou F (fahre).
lokomotivní brzda má v reálu 5 poloh: aretované - (mašina odbrzdí), - (úbytek tlaku brzdy), nastaveno, + (nárůst brzdící síly), aretované + (využívá se jako parkovací, zajišťovací brzda při stojícím vozidle). Bohužel tyto polohy nesedí s addonem.

No, tolik k tomuto addonu.
 
Naposled editoval moderátor:
Tiež ma zaújma táto otázka sú už nejaké české alebo slovenské trate? :) nech hladám googlim tak nikde nič nemožem nájsť.
 
No a co vám brání se do některé z tratí místo googlení a dotazů pustit, pánové?
 
Back
Nahoře