ActivityConverter

#41
dukostav napsal:
Ahoj, mám problém, mám Windows 7 Ultimate, a když chci načíst aktivitu, tak se mi tam nezobrazí, ale TrainStore ji přečte, ví někdo jak na to?
Děkuji předem
Abych to upřesnil, v kořen.složce MSTS když dám Activities tak v horním panelu se mi přidá, tlačítko kompatibilní soubory, když tam kliknu tak se mi aktivita zobrazí, ale activity converter to stejně nepřečte
 

Šnek

Vlakvedoucí
#42
Pánové já jsem si do počítače stáhnul program Nokia Ovi Suite, ikona activityConverteru se změnila, a já tenhle super prográmek nedokážu otevřít. Má to snad nějakou spojitost?
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
#43
Má. Klikni na Activity Convertor pravým myšítkem a dej vlastnosti. Pak Otevřít v programu a "Změnit". Pak klikni na procházet (pokud nebude Java schována pod položkou Další programy, kterou je nutno rozbalit poklikáním na šipku vpravo) a najdi si, kde máš uloženou Javu. Java Platform SE Binary je správný název. Odklikni a je to.
 

Šnek

Vlakvedoucí
#44
Pavlík napsal:
Má. Klikni na Activity Convertor pravým myšítkem a dej vlastnosti. Pak Otevřít v programu a "Změnit". Pak klikni na procházet (pokud nebude Java schována pod položkou Další programy, kterou je nutno rozbalit poklikáním na šipku vpravo) a najdi si, kde máš uloženou Javu. Java Platform SE Binary je správný název. Odklikni a je to.
Díky za info jak budu doma odzkouším.;)
 
#45
Dobrý den,

chci nainstalovat AC, takže prvním krolem byla instalace Javy. A hle, zde je zádrhel. Chce to po mne připojení na síť, jenže comp, na kterém MSTS hraju, na síť připojený nemám. A popravdě, tahat kabel přes půl baráku, a nebo comp do práce, se mi nechce.

Lze toto nějak obejít?? Zkrátka naistalovat Javu (nutnou ke spuštění) bez přístupu na síť?

Díky za radu
 

franta100

Začátečník
#48
Nejprve chci poděkovat Kebarkovi za obrovskou pomoc nám obyčejným uživatelům.
Strašně mě zlobilo, když jsem pro spuštění aktivity potřeboval stáhnout třeba 12 vozidel - 10 jsem našel a 2 ne. Tento prográmek je obrovská pomoc.
Mám ale jeden problém. Po zadání cesty k train.exe a zmáčknutí tl.1 pro načtení Trainsetu to načte jen část jeho obsahu. Ale v trainsetu toho mám opravdu hodně a načteno je zhruba o třetinu méně. Můžete poradit, kde je chyba ? Cesta je správná, jinak by to nenačetlo nic. Nenačte to takové obyčejné věci jako cd_150, nebo ACELA atd.
Mám i obrázek co je v Trainsetu a co v ActivityConvertoru načtené. Nevím ake jak ho sem dát, protože po kliknutí tady na ikonu vložit obrázek to po mě chce nějakou URL adresu strány. Jsem už starý dědek a nerozumím tomu.
 

Martens

Strojvedoucí
#49
Používáš i TrainStore? Pokud ano, tak to může být tím, protože Trainstore přesouvá jen wag a eng soubory, ale adresáře v trainsetu zůstávají a proto Tě to může klamat.
 
#51
Budeš ho mít načtený v případě, že vrátíš vše do zpět. V jiných případech, kdy Train Store načte trať, budeš mít v ActivityConvertor jen vozidla, používaná v trati. Vyřešíš to, budeš-li používat MSTS Activity Analysis a všechna vozidla vrátíš do MSTS.
 

franta100

Začátečník
#52
Děkuji a mám ještě jeden možná divný dotaz:
Četl jsem někde, že TrainsStore má být nainstalovaný na stejném disku, na kterém je simulátor.
Já to mám tak, že na D:\.....mám trať PB88 a na E:\....mám samostatně trať 321 tedy na každém disku simulátor s jinou tratí. Abych nemusel přehazovat Global....
Na D-čku mám i TraisStore a v něm načtenou trať Praha,Blava.
Pokusil jsem se instalovat TraisStore i na E-čko. Povedlo se, ale po spuštění je tam také trať PB88 i když jsem ho instaloval na E:\....k trati 321.
Tak že nyní mám dva fungující programy TrainsStore, každý na jiném disku, ale se stejným obsahem.
Pokud by to šlo, potřebuji radu, ale -polopaticky prosím - otevři, zmáčkni...atd abych měl na Déčku TraisStore s PB88 a na Ečku TrainsStore s 321 ---- tedy pokud to vůbec půjde.
Předem děkuji někomu, kdo se obětuje dědkovi neználkovi pomoct
 

Miran

Moderátor
Správce
#53
Tohle určitě nepůjde. TS si ukládá záznamy o své instalaci do registru. A sada uložených proměnných může být jenom jedna.
 
#54
Tak mám problém, se kterým si (opět) nevím rady. Doinstalovával jsem si teď nové kontejnery a kotle od Boba a hle, AC se před koncem načítání trainsetu "sekne" a odmítá tento krok dokončit. Mám za to, že AC omezení na velikost trainsetu nemá. A nebo to bude dělat nějaký kontejner či kotel od Boba? Máte někdo podobnou zkušenost a nebo naopak máte od Boba naistalováno a vše vám funguje? (Zkoušel bych to znova po modelech, ale Bob toho vydal fakt hodně a nějak se mi nechce - nechávám to jako poslední možnost). Systém W7.

Děkuji za případnou pomoc
 
#56
Pánové, zjistil jsem u sebe nemilou věc. Databáze vozidel se mi samovolně "vyprázdňuje". Mám podezření, že to musí mít nějakou souvislost s OS Win7, protože nahrazené vozidlo v databázi zůstává vždy cca měsíc. Pak jej v případě použití a nutnosti záměny musím znovu "definovat".
Neměl by někdo nějakou radu, kde a jak sjednat nápravu?

Předem díky za jakoukoliv pomoc
 
#57
Ad modely od Boba:

systémem pokus - zkouška - výmaz ... a furt dokola v různých kombinacích jsem došel k poznání, že AC odmítá načíst kompletní trainset v případě, že obsahuje tyto složky:
"D-ERMD_Sgnss" , "CH-HUPAC_Sgns" a "RO-CFR_Sgnss".

Ale absolutně jsem nepřišel na to PROČ ?! Nerozhoduje ani objem (MB) dané složky (třeba D-DB_Sgns692 je více než dvojnásobně objemná), ani celková velikost trainsetu (v mém případě skoro 35GB).
Na druhou stranu, když jsem si vytvořil duplicitní složku Trainset pouze s modely kontejnerů od Boba, k načtení Activity Converterem došlo naprosto bez problémů včetně těchto složek.

Tak teď "babo raď"
 

Kebarko

Provozní technik
#58
Program ma nastavene obmedzenia:
30 000 vozidiel v trainsete
5 000 vozidiel v aktivite
5 000 dvojic v databaze

ConBuilder vie spocitat pocet vozidiel v trainsete. Ak je to malo mozem to upravit.
 
#59
Tak to bude asi ono. Jen mi na tom trošku nesedí, že jsem tu problémovou složku vyhodil, místo ní vložil jinou (jiné Bobovy kontejnery - nutno dodat že objemnější - předpokládám tedy i obsahující více vozidel) a AC normálně celý trainset načetl. Napadá mne, Bobo používá sdílené složky s kontejnery, možná v tom bude zakopaný ratlík.

Každopádně díky moc za reakci a pokud mohu poprosit, zkus prosím to obmezení upravit.

Díky
 

Bercik

Začátečník
#60
Po nahrání povozy MSTS od John Shepard, program nenačte kolejových vozidel, jak jsem pochopil, že je možné zvýšit limit kolejových vozidel ve hře. V tuto chvíli má Vlaková souprava má 3411 adresáře, tak to může být asi 15.000 soubory eng. a wag
 
Nahoře