Jak skinovat? Potřebuji pomoct.

H

Honziil

Host
Jak skinovat čím skinovat . Chci stručný navod na skinovani.

Zdravím, pánové, mám asi po 3/4 roce více času na Train Simulator, takže jsem nelenil a učil se. Nicméně potřeboval bych "trochu" poradit.
Nachystal jsem si ve photoshopu nějaké textury a teďka bych je rád cvičně osadil na daný vůz. Mám zatím formát klasicky jpg. Našel jsem si sice nějaké manuály, ale ty pouze operovali stále s malováním a překreslením stávajících textur. Potřeboval bych tedy poradit.
1) V jakém programu osadím novými texturami vagon (stáhl jsem tgatool) Jde mi o to, kde se podívám, nebo kde naladím to, aby mi textury správně přiléhaly například. Zkrátka abych viděl jestli pasují.
2) Co vše je potřeba přepsat v souboru *.s
Eventuelně pokud dělám něco špatně, mohl by mi nějaký skinař napsat návod krok po kroku?

Díky, pokud se někdo ozve.

Lukyn-CZ

Provozní technik
Já to dělám ve Photoshopu, pomocí vrstev. Puvodní texturu převedu na .bmp a ve photoshopu přidávám vrstvy, pak sloučím a uložim jako .bmp, převedu do .ace, kouknu v shapeviewru jak to sedí a když nesedí, dám ve photoshopu krok zpět, tim zas vrátim vrstvy a ty náležitě posunu... A tak dokola, dokud to neni ok.
uhelka.jpg
A v souboru .s je potřeba přepsat směrování na textury .ace, převedeš .S soubor do .txt, otevřeš ve WordPadu a pomocí ctrl+f najdeš směrování na .ACE a to upravíš dle svého. Pak uložíš a převedeš .txt zpět do .S

Dodo

Posunovač
áno i ja používam tento postup...podobný lepšie povedané. Ja si neukladám do BMP ale do PSD vo vrstvách .....

Lukyn-CZ

Provozní technik
DJ LA DEFENSE: Nemáš zač...
Dodo: Ano rozdělanou práci ukládám taky do .PSD abych neztratil vrstvy, ale abych s tim mohl pracovat v TGAtool, tak to je třeba dát do .bmp, kolego! :)

Dodo

Posunovač
áno je potreba bmp ale ja tie vrstvy len zlucim ....oznacim celu texturu skopirujem.....vratim späť na vrstvy a už len otvorím texturu a prilepím, uložím, Exportnem a je to čiže bez BMP :)

shevket

Začátečník
Zdar, prosím zkušenější skinaře o radu. Udělal jsem si testovací skin na jednu lokomotivu, ale nedaří se mi otevřít .s soubor. Když ho otevřu ve WordPadu, tak tam mám jen různé znaky. Návod, který je v odkazu víše mi vůbec nefubguje. Pokud by byl někdo ochotný a poslal mi radu do SZ, tak budu moc rád. Děkuji předem.

BR601

Pokladník
Textúry pomenuj tak ako boli pri originálnom vozidle. To na začiatok stačí.
*.s súbor je komprimovaný, preto tie znaky. Existujú programy, ktoré ho dokážu rozbaliť, a potom sa dá upraviť vo wordpade, a naspäť komprimovať. Robí sa to tak kvôli veľkosti súboru.

Venny

Provozní technik
Např. prográmek Shape shifter... Určitě bude odkaz v příslušném vláknu.
Soubor *.s se převede do tvaru *.txt, následně se provedou změny např. v názvech textur a výsledek se opět zkomprimuje do formátu *.s. ;)

Acatus

Hradlař
Zdar profíci, zkouším se (v PS ve vrstvách) naučit skinovat a chtěl bych se přeptat zkušených, jaké máte prosím kdo fígle na spojování jednotlivých oken/výřezů? Na výukové 183 se mi to moc nepovedlo. Přechody v jednom výřezu není problém, ale ty dvě poloviny bočnice jsem zkoušel dát v roztáhlém cropu k sobě, připasovat rozměry a odstíny a zpět rozdělit do původních pozic v acéčku, ale moc se mi to nechytlo.​
A ty výřezy v jednotlivých .ace souborech jsou dané nebo si je lze vyřezat dle vlastní libosti? Tímto bych si mohl po dokončení bočnice ten přechod v polovině opravit ve vlastním středovém výřezu pomocí funkcí v PS.​
Díky předem za ochotu.​

182.168.jpgprechod frames.jpg

Václav Polák

Cestující
Zdar profíci, zkouším se (v PS ve vrstvách) naučit skinovat a chtěl bych se přeptat zkušených, jaké máte prosím kdo fígle na spojování jednotlivých oken/výřezů? Na výukové 183 se mi to moc nepovedlo. Přechody v jednom výřezu není problém, ale ty dvě poloviny bočnice jsem zkoušel dát v roztáhlém cropu k sobě, připasovat rozměry a odstíny a zpět rozdělit do původních pozic v acéčku, ale moc se mi to nechytlo.​
A ty výřezy v jednotlivých .ace souborech jsou dané nebo si je lze vyřezat dle vlastní libosti? Tímto bych si mohl po dokončení bočnice ten přechod v polovině opravit ve vlastním středovém výřezu pomocí funkcí v PS.​
Díky předem za ochotu.​

Zobrazit přílohu 26680Zobrazit přílohu 26681
Ano, mám ten samý problém. Nejradši fotím celou (boční) texturu jako jednu fotku, ale to se povede jen málo kdy (kvůli nedostatku místa).

Lukyn-CZ

Provozní technik
Ano, mám ten samý problém. Nejradši fotím celou (boční) texturu jako jednu fotku, ale to se povede jen málo kdy (kvůli nedostatku místa).
Ptal jsi se mě přes SZ a tam jsem Ti psal, ať fotíš na několik částí. Ale koukám, že komu není rady, tomu neni pomoci...

Nahoře