Cyklosleziny autorů a příznivců MSTS

Myslim, že než něco psát Deteriovi, je lepší si neošoupávat klávesnici, neboť adresované sdělení se stejně mine účinkem!
 
Cyklovýlet dopadl dobře. Počasí perfektní a když bylo potřeba fotit na textury, vždy byl poslán nějaký mrak, aby bylo rovnoměrné osvětlení. Tato služba z nebe fungovala po celý den. Pan Lubomír bude mít doufám radost. Ve Žďáru jsme se zdrželi hodinu fotografováním kompletního nádraží. Vše se povedlo jen díky Deteriovi, protože si neumím představit, kdybych měl běhat po nádraží k focení ještě s kolem. Takto mohl alespoň jeden kola hlídat. Takže Deterio byl jediný chlap, který se nebál těch 70 km odjet. (Samozřejmě myšleno v okruhu vlakové dostupnosti) Čekali jsme Hemeho, že se příjde alespoň s námi pozdravit, když bydlí pár minut od nádraží, proto netřeba se urážet. Deterio psal příspěvek ve veřejném internetu v Novém Městě, kde trochu blbla klávesnice, viz foto. Já zatím popíjel pivko, abych dodržoval pitný režim.
27f453c6d8ec1db2b7ea98d3b7efb0cc.jpg
168b52606979882364683982af5daafa.jpg
V Novém Městě zastávka, naštěstí až po nafocení poslední fotky vyběhl na peron nějaký chlápek, nijak se nepředstavil a už začal nadávat, co si to dovolujeme fotit, že zavolá policii, atd. Asi si potřeboval na někom vyléčit své komplexy.
Nafotil jsem téměř plnou 512MB kartu. Snad to bude použitelné.
Defekty žádné a adrenalinová jízda z Prudké do Borače mi připadá čím dál horší a vždy jen čekám, kdy spadnu do řeky. Ty spáry mezi šutry jsou čím dál větší a hlubší, kola tenčí a vůbec jsem nechápal, jak jsem to mohl projet.
9969e0431201e65204794f825a3445bd.jpg
Vlak z Tišnova končil ve Vranovicích. Vůbec nechápu, proč v takové vesnici, odkud dál se dá dostat jen na kole, je cílová stanice IDS. Celkem by mi to tak nevadilo ale po vystoupení z vlaku začalo poprchat. Ale naštěstí jsem dešti nějak ujel a za půl hoďky byl doma. Celkem najeto 89km.
 
Naposled editoval moderátor:
Zbyňku, pevně věřím, že toto nebyla poslední cykloslezina u nás na Vysočině. Sice textury by už snad měly být všechny, ale domnívám se, že to nebyl hlavní důvod návštěvy překrásné Vysočiny. Šance potkat se je stále velká a já se jí nebráním. :)

Můžu se zeptat, kudy přesně jste s Deteriem jeli?
Díky, Heme
 
V sobotu a v neděli jsme s Michalem T a Pawlíkem měli další cyklo. Perfektní odreagování od počítačů a všedních pracovních povinností. V sobotu rozcvička 27 km okruh do Spolkové Kravihorské republiky (v Bořeticích) a v neděli přesun autem do Břeclavi k výjezdu směr Pohansko a odtud jsme vyjeli na 100km okruh po třech státech.
Většinou po cyklostezkách přes Pohansko do Lanžhota - Kúty - Borský Svatý Jur - Tomky - Závod - Velké Leváre - Malé Leváre - soutok Dyje a Moravy (ze slovenské strany) - Hohenau - Rabensburg - Bernhardsthal - Reintal - Pohansko a k autu v Břeclavi.
Průměr jsme měli 18 km/h a na to, že jsme jeli i hodně necestou a přes překážky je to slušné. Po silnicích jsme drželi rychlost 25 až 30, někde i více.
Takové výlety jsou perfektní vedlejší produkt tvorby do MSTS.
Pokud budou nějaké zveřejněníhodné fotky, Michal sem snad něco šoupne. Já bych snad mohl zpracovat video, kaskadérský kousek Pawlíka, jak na kole přejel polorozpadlý dřevěný most u Kútů. Já raději kolo opatrně přenesl. Díry tam jsou opravdu veliké a na koupání to včera nebylo.:D
mapa
 
Pár fotek z výletu sem vystavit můžu.

Česko-Slovenské hranice, Zbyněk vše poctivě dokumentuje:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/82nbxa6i3jemm3pa9ahi_thumb.jpg[/URL]

Společná fotka z hraničního kamene:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/cm97bhp93i8udl8fv9d_thumb.jpg[/URL]

A hurá na Slovensko:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/fi7xsv5idbq3bxbf9grp_thumb.jpg[/URL]

Hlavním účelem mé cesty na Slovensko bylo utracení posledních slovenských drobných. Do rány nám přišla restaurace motelu Tomky, kde byl velmi milý a vstřícný dámský personál, který nás nenechal umřít hlady, i když nám pár korunek chybělo:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/ad2kexqu0h9lyx040u9_thumb.jpg[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/kg1kx9wf1b8d227l409_thumb.jpg[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/t63h0ye776fj6thj0rn_thumb.jpg[/URL]

Česko-Slovensko-Rakouské trojmezí. Před měsícem jsme zde byli se Zbyňkem z české strany, tentokrát ze slovenské:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/oyi90w5y02v2v1if5jg_thumb.jpg[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/cbdvcvdrlml2b62s9mfr_thumb.jpg[/URL]

Míříme do země zaslíbené. Zbyněk nás celou dobu láká do Hohenau na velký řízek za 4,60€. Nakonec to byly řízky dva přes celý talíř za 7,90€, ale alespoň my s Pawlikem jsme tím pádem byli i po večeři:
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/3p0o14s5qgcko79a1j_thumb.jpg[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://www.webbox.sk/images/vfk076hamhh2aghpaen_thumb.jpg[/URL]
 
Výlet byl pěkný, jen nám zase to počasí nepřálo.
Je pravda, že schnitzel mi stačil až do pondělního rána.
Mám takový pocit, že v tom hotýlku jsme dostali slevu na tatranku asi díky tomu, že jsem tu mladou paní oslovil "slečno,..." :D , ale příjemná ta holčina byla, jen co je pravda.:cool:

Jak píše Zbyněk o tom mém kaskadérském kousku, to byl slabý odvar proti tomu, co tam vzápětí předvedl místní motokrosař na svojí babetě s dvoumetrovým prutem přikurtovaným na zádech.:oops:

Ještě na závěr patří velký dík Zbyňkovi za pohostinnost a servisní služby na mém biku a Michalovi za dopravu a azyl na chalupě.:)
 
Naposled editoval moderátor:
Já měl před výletem smíšené pocity, jestli výlet fyzicky zvládnu. Celý týden unavený, v práci po obědě jsem pomalu usínal. V pátek večer ještě doma uklízel a hned se zapotil. Možná ale pomohla ta sobotní 26km dlouhá rozcvička. Vlastní výlet jsme začali decentním tempem, klídek, pohoda. Ale za Lanžhotem, jak se cyklostezka srovnala s D2, tak ti divoši na té prašné cestě nasadili rychost 30 a mě nezbylo nic jiného, než se přidat těsně do závěsu, abych stačil tempem. Ale funguje to. Po horalkovém posilnění ve jmenovaném hotýlku jsem převzal tažnou štafetu já a také jsem se s tempem nijak nepáral. Přes obec Závod jsme jeli jak o závod:D. U Velkých Levárů převzal tažnou štafetu Pawlík. Zde jsme měli celkovou průměrnou rychlost od startu 20km/h. Pak jsme ztratili v bažinách u soutoku, kde jsme chvíli jeli jen po zarostlé louce.
Po celou dobu perfektní pocit odreagování. Žádná únava, žádný bolavý zadek, zkrátka pohoda. Podobné akce mohu ostatním jen doporučit. Jen to mělo jeden negativní dopad. Ztlustl jsem o dvě kila. To asi ten řízek v Hohenau:(.
 
Nedávno na tomto fóru byla debata v kolika letech je člověk starej.
Každoročně pořádáme mezi kamarády od MSTS malé cykloakce. Tentokrát nám jeden spolucyklista onemocněl, tak jsme jeli sami s Michalem. Naplánoval to asi tak nějak. Autem do Krems v Rakousku a odtud dunajskou stezku údolím Wachau po jedné straně Dunaje tam a po druhé straně zpět. Nejbližší most byl v Melku, kde byl naplánovám oběd a pak dle situace se rozhodneme co dál. Nakonec jsme jeli ještě kousek za Melk k Malému Pochlarm, kde se mi líbil tobogán z mostu, tak jsem si jej musel vyjet nahoru a sjet dolů. Měl jsem z toho radost jako malý kluk. Viz fotka. Celkem jsme najeli 92 kilometrů. Průměr 18km/h, Maximální rychlost 55 km/h. Jinak to jelo většinou 25 až 30 km/h. Komáři nebyli.
Měl jsem obavy, jak vše zvládnu, ale nakonec i po 70km jízdy mě musel Michal brzdit, že jedu moc rychle :D. Ale za celou cestu byly dva prudší kopce a tam mi Michal vždy ujel. Do stoupání mi to jede pomaleji. Protože jsem vezl v baťůžku Michalovy tatranky. :D Ještě vozím servisní dílnu, aby bylo možné vyřešit eventuelní problémy. Ale kola šlapala jak hodiny, jen to svištělo.
Jelikož jsme toho za včerejšek neměli dost, tak dnes jeden malý rozcvičkový okruh 57 kilometrů. Autem do Břeclavi a odtud přes Pohansko na hranici s Rakouskem, po nepřechodu do Bernhardstal (znáte z mé trati v MSTS) a dál po lichtejnštejnské cyklostezce do Valtic po rakouské straně. Pak zpět Lednickovaltickým areálem, většinou lesem přes Lednici až do Břeclavi.
Dnes bylo větší horko, občas přišla i krize. Mnohdy to jelo jen 15. Ale z Valtic jsem chytil druhý dech a všechny cyklisty předemnou jsem předjížděl. Rychlost kolem 25km/h. Byl jsem ve svém živlu. Mě bude za chvíli 53. Celkem by mne zajímalo, kolik mladších zdejších počítačových mašinkářů bez brblání by těch 150km za dva dny v tom vedru zvládlo.
;-)
6ca1967c9d1a6b552cd2cd0d9ae7f643.jpg
1af000021918f3be89491c9dc5ba2177.jpg
ba2a90545922653b1f903609b7c3e5a3.jpg
c2de7eed2cd766503d28ff2abf38a649.jpg
11364cc6c17d2d09d684a0abc600dd5f.jpg
95e02d11d51bce5f31bf4be3a1f5cdf8.jpg
2764a67a048af01e77056ac294bf72e8.jpg
3ed02e9fe1c2cebb77eab14393ad7b83.jpg
a00d2d5fb12d8e2b77a02b41314346cd.jpg
Tady je vidět jak jsem po těch 92 km šťastně unavenej
92f1309bfca0c8b854ce422e7620a97e.jpg
c4b11a43ba2dfa8d153e705763431c62.jpg
9ab120cfc34c1b9240127d1c77fc98c5.jpg
 
Naposled editoval moderátor:
Těch 70km za den je akorát :) Škoda jen, že u nás v Krušnohoří je to bohužel mnohem hornatější :) Podle fotek krásný výlet :)
 
Pawlik napsal:
Nádhera okolo toho Dunaje, to mě tak mrzí, že jsem nemohl jet. Snad příště.
Když jsme ujeli prvních pár desítek km, tak Michal říkal, že ví určitě, že tento výlet zopakujeme. A když jsme přijeli do cíle, tak to potvrdil, že repete 100%.
Jinak těch 92km nebylo příliš, rezervy byly. V Melku jsme počítali co dál a já jen tak plácnul, že do Krems podle jízdního řádu máme přijet v 18.10, takže to otočíme tam, kde jsme se otočili, u dalšího mostu. Pak jsme jeli dle pohody. Chvíli rychleji, chvíli pobyt, chvíli pomaleji a když jsme přijeli k autu v Krems, tak kouknu na hodinky a bylo přesně 18.10. Jak vlaky v Japonsku. Pokud pojedeme až do Ybbs, to je okruh 120km, muselo by se vyrazit o hodinu a půl dřív.

Jak se tak dívám z okna, je tam pěkný liják, dnes by to na cyklovýlet moc nebylo. Takže je paráda, že nám vyšlo počasí.
 
Přidám pár svých komentářů:

Zbyněk Šemora napsal:
...v Melku, kde byl naplánovám oběd...
V restauraci mě pobavilo, jak si Zbyněk svou bravurní němčinou poručil jídelní lístek. To se nedá slovy popsat, to se musí vidět.:D

Zbyněk Šemora napsal:
Nakonec jsme jeli ještě kousek za Melk k Malému Pochlarm, kde se mi líbil tobogán z mostu, tak jsem si jej musel vyjet nahoru a sjet dolů. Měl jsem z toho radost jako malý kluk. Viz fotka.
Ano, jak malé dítě.

Zbyněk Šemora napsal:
Měl jsem obavy, jak vše zvládnu, ale nakonec i po 70km jízdy mě musel Michal brzdit, že jedu moc rychle :D.
Zbyněk Šemora napsal:
Tady je vidět jak jsem po těch 92 km šťastně unavenej
Brzdil jsem tě proto, abych se tolik neunavil. Ty jsi byl po 92km šťastně unavený, ale mě čekala ještě další dvouhodinová šichta za volantem.;)

Zbyněk Šemora napsal:
Ale za celou cestu byly dva prudší kopce a tam mi Michal vždy ujel. Do stoupání mi to jede pomaleji. Protože jsem vezl v baťůžku Michalovy tatranky. :D
A kdo na ty tatranky jel? Já měl jednu až na závěr v Krems.:P

Z Wachau sem dal Zbyněk fotek dost, tak já přihodím něco z pondělního okruhu.
Ilegálně překračujeme hranice do Rakouska. Neútočí na nás pohraničníci, ale kvanta komárů.
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435316_P7050147.JPG[/URL]
Idylka v Bernhardstal (v pozadí most na trati do Hohenau).
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435321_P7050150.JPG[/URL]
Kdesi v Rakousku.
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435328_P7050153.JPG[/URL]
Odpočívadlo na hraničním přechodu u Valtic. Pohled směrem na Pálavu. Hranice.
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435332_P7050156.JPG[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435334_P7050164.JPG[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435335_P7050166.JPG[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435336_P7050168.JPG[/URL]
LVA
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435345_P7050170.JPG[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435346_P7050171.JPG[/URL] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://sklad.obrazku.cz/t435347_P7050172.JPG[/URL]

Musím říct, že to byl opravdu vydařený prodloužený víkend. Už se těším na nějakou další cykloakci.
 
Naposled editoval moderátor:
Já vím, Michale. Ty jsi mi chtěl udělat radost, tak jsi jel pomaleji, abych měl pocit, jak jsem dobrej :D
Však ve finále z Lednice do Břeclavi jsi se do toho opřel a já musel pěkně přidat na výkonu, abych za tebou stíhal. Už to nebylo žádné brm brm na volnoběh :D
Chtělo by to další výlet. Už dlouho jsem na kole nikde nebyl. :D
 
Chlapi,že jste nenapsali,že se něco chystá. :cry: V pondělí jsem byl ještě doma,tak bych jel taky. :D Snad příště.
pondělí- z těch svátků jsem zblblej,v neděli
 
Naposled editoval moderátor:
Ono to není o tom udělat co nejhromadnější akci, ale ukázat, že MSTS není jen o sezení u počítače, ale že určití aktivní lidé, kteří spolu spolupracovali se dokáží také sejít na akcích, které s MSTS nesouvisí, jako jsou například cyklovýlety. Nebýt MSTS, tak jsme se asi nikdy nepotkali. V tom je to kouzlo.
 
Zbyněk Šemora napsal:
Nebýt MSTS, tak jsme se asi nikdy nepotkali. V tom je to kouzlo.

Osobne mám pocit, že keby nebolo MSTS, tak spoznám ešte viacej ľudí, pretože pri MSTS som strávil strašne veľa času...
 
Tak toho se nebojím. Otázka je, jestli má člověk pocit, že si jen jezdím a tím zabíjím čas, nebo mi to ježdění dalo nějaké naplnění a dobrý pocit nebo jsem něco pro tuto hru vytvořil a mám pocit, že jsem tím druhým udělal radost.
Když nebylo MSTS tak jsem možná ještě víc času zabíjel na tvorbě modelové železnice. Začínal jsem v sedmé třídě ZŠ a skončil hned po revoluci, když všechny mašinky podražily desetkrát.

Co se přátel týká, tak si myslím, že vždy je lepší méně a kvalitních přátel než jich mít kvanta a při prvním problému se na Tebe všichnii vykašlou. Respektive poznáš, že z toho velkého množství tzv přátel máš jen pár kusovek. Takže litovat, že jsi mohl poznat víc lidí nemusíš.
Ale já si myslím, že když v Bratislavě vyjdeš do ulic tak potkáš tolik lidí, až Ti z toho bude zle a další už nebudeš chtít potkávat :D :D :D
Možná kdyby nebylo MSTS nepoznal by jsi Dráčika a mnohé další dobré lidi. A vo tom to je :D
 
Nehovorím, že som nespoznal všeliakých nových kamarátov a všeličo nezažil. Ale cena bola dosť vysoká. Tento problém sa tu už viackrát rozoberal, jednoducho moc dlho a moc silne som bol do toho zažratý;-).
 
nebulus napsal:
.... jednoducho moc dlho a moc silne som bol do toho zažratý;-).
A vo tom to je také. Víš co je lidí, kteří se jednoduše nudí, nic jich nebaví, tak jen vymýšlí ptákoviny, které škodí druhým.
Ty asi máš problém, že jsi nastavil prst a všichni chtěli celou ruku. Modeloval jsi snad pro všechny tratě a ne vše se dočkalo zveřejnění.
Jinak si myslím, že nejsem sám, kterým MSTS víc dalo než ubralo.
Když to vezmu zpětně, nebýt MSTS, nikdy bych se nepodíval znovu do svého depa v Praze, tenkrát exkurzi zařídil bob57 (ještě jsme se nehádali :D ). Tam jsem potkal hodně bývalých kolegů. Nebýt DVD s mou tratí, tak neměl důvod můj bývalý parťák fíra si nedávno udělat výlet s rodinkou až ze Staré Boleslavi k nám na Moravu. Naposledy byl u nás pro meruňky před dvaceti lety. Po 18 letech jsem letos na slezině se setkal s dalším bývalým kolegou, nyní stromistr na ONJ.
A také mám pocit, že tak sehranou partu pro cyklistiku, kterou mám nyní díky MSTS jsem v životě neměl. Buď byl v partě nějaký loudal nebo zase až moc hyperaktivní, který stále ujížděl. :D

Na druhou stranu, pokud člověk MSTS propadne jako droze, tak je to špatné. Obecně platí, všeho s mírou.
 
Tak si zde taky přidám svůj dnešní výlet samotáře :)
Cíl nebyl přesně stanoven,jen to mělo být po cyklostezce v německu,tak jsem si to ulehčil převozem kola z Ústí do Děčína vlakem,kde jsem zahájil šlapání.Mírný vítr v zádech mě zahnal do Drážďan,což bylo odhadem 90% po cyklostezce podél pokrouceného Labe převážně po rovině a ukázalo to 70km.Zpátečních sedmdesát v mírném protivětru už bylo znát,navíc jsem špatně odhadl zásoby pití a v tom vedru,takže představa došlapat do Ústí skončila opět v Děčíně na nádraží a jízda vlakem :)
Krásný pohled na Labe a skály okolo,jenom pohled na koleje,které vedly podél,byl většinou zakrytý hustým porostem,takže jenom sluchový požitek při projetí vlaku :)
Shrnutí:jsem spokojen a příjemně unaven,takže kdo čeká na mé modely,musí mít trpělivost :)
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://mates.boletice.cz/fotogalerie_m/2010_07_10-633Dresden.jpg[/url] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://mates.boletice.cz/fotogalerie_m/2010_07_10-634Dresden.jpg[/url] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://mates.boletice.cz/fotogalerie_m/2010_07_10-637Dresden.jpg[/url] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://mates.boletice.cz/fotogalerie_m/2010_07_10-638Dresden.jpg[/url] [Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://mates.boletice.cz/fotogalerie_m/2010_07_10-639Dresden.jpg[/url]
 
Back
Nahoře